RTU veicinās dzelzceļa pārvadājumus starp Eiropu un Centrālāziju

5. novembris, 2009

Lai palīdzētu attīstīt dzelzceļa tīklu un dzelzceļa pārvadājumus starp Eiropu un Centrālāziju, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Dzelzceļa transporta institūts ir iesaistījies «Tempus» projektā, kura rezultātā tiks izstrādāta studiju programma Ukrainas un Vidusāzijas dzelzceļa augstākā līmeņa speciālistu sagatavošanai.

05.11.2009.  Skatīt galeriju

Lai spriestu par kopīgas studiju programmas izstrādi maģistra grādaieguvei starptautiskā dzelzceļa transporta jomā Ukrainā un Vidusāzijā,ceturtdien, 5. novembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pulcējāsdzelzceļa speciālisti no Ukrainas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Polijas,Francijas un Latvijas. Notika dzelzceļa speciālistu tikšanās ar RTUrektoru Ivaru Knētu, kā arī darba grupas apspriede.
dzelzc_seminars.jpg Šī ir viena no RTU Dzelzceļa transporta institūta (DzTI)organizētajām aktivitātēm, kas paredzēta «Tempus» projekta «Studijuprogrammas izstrāde maģistra grāda ieguvei starptautiskā dzelzceļatransporta jomā Ukrainā un Vidusāzijā «Savietojamība, mijiedarbība,drošība, sertifikācija»» (MISCTIF) ietvaros. Paredzēts, ka DzTI šajāprojektā darbosies no 2009. līdz 2012. gadam.

Pēc PSRS sabrukuma daudzas bijušā Padomju savienības blokarepublikas ir zaudējušas kompetenci starptautiskajos dzelzceļajautājumos. Starptautiskajā dzelzceļa sektorā notiek evolūcija, tāpēcarī bijušo PSRS republiku dzelzceļa attīstībai nepieciešama jaunapieeja, lai panāktu atsevišķu dzelzceļa tīkla posmu saderību uniekļautos starptautiskajā dzelzceļa tīklā: viens no galvenajiem«Tempus» projekta uzdevumiem ir radīt dzelzceļa «koridorus», kas ļautuefektīvi attīstīt dzelzceļa pārvadājumus starp Eiropu un Centrālāziju.Ukraina, Kazahstāna un Kirgizstāna ir būtiski šo «koridoru» dalībnieki,kuru dzelzceļa tīkla attīstībā nu iesaistījusies arī Latvija.

RTU Informācijas centrs

5. novembris, 2009 plkst. 11:55