RTU veicinās tehnoloģiju ietilpīgu biznesa ideju attīstību

14. novembris, 2016

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) oktobrī darbu sāka jauna atbalsta iniciatīva – RTU «IdeaLAB» jeb ideju laboratorija. Tā apvieno talantīgus uzņēmējus, mentorus, mācībspēkus un investorus, lai kopīgiem spēkiem radītu biznesa idejas un produktus.

RTU Studentu biznesa inkubators darbojas kopš 2009. gada. Taču pērn secināts, ka tā sākotnējais modelis nav mainījies kopš izstrādes brīža, lai gan ārējā vide, start-up kultūra Latvijā ir strauji attīstījusies. «Tādēļ izveidojām jaunu konceptu - RTU «IdeaLAB» jeb ideju laboratoriju, kas sniedz drošu vidi ideju testēšanai, radīšanai, komandu veidošanai un citām atbalsta formām,» stāsta Liene Rubina, RTU «IdeaLAB» vadītāja.

Līdz šim RTU «IdeaLAB» ir uzņemtas 60 komandas, kopā 149 jaunieši. Viņi sākuši savas biznesa idejas attīstību, apmeklējot tematiskās darbnīcas, tiekoties ar mentoriem, kā arī saņemot atbalstu no RTU Dizaina fabrikas darbiniekiem.

Pieteiktās idejas ir dažādas – no tehniskiem risinājumiem līdz dizaina produktiem ar sociālās uzņēmējdarbības fokusu. Piemēram, mobilo telefonu bezvadu uzlādes stacija izmantošanai publiskās vietās; šaušanas papildrīks produktīvākam šaušanas treniņam; dizaina lietas un interjera objekti no bērza; attīstību veicinošs bērnu apģērbs; inovatīvs rakstāmpiederumu organizētājs kuba formā u.c.

RTU «IdeaLAB» jaunā koncepcija paredz studentu aktīvāku iesaisti praktiskā darbā ar produktu izstrādi, veicinot interesi par savas uzņēmējdarbības sākšanu, skaidro RTU Zinātņu prorektors Tālis Juhna. ««IdeaLab» fokuss ir tehnoloģiju ietilpīgu ideju attīstība, kas ir būtiska prioritāte tādai inženieru augstskolai kā RTU,» norāda T. Juhna.

RTU «IdeaLAB» dalībnieki mācās to, kā veidot komandu, attīstīt ideju, modelēt biznesu, kā pārdot un veidot mārketingu, kā arī piedāvā ekspertu konsultācijas, koprades telpas, tīklošanu, tehnisko atbalstu produkta izstrādē, grāmatvedības un jurista pakalpojumus.

Bez «Baltikums Bank», kas ir galvenais projekta finansiālais atbalstītājs, RTU «IdeaLAB» stratēģiskie un finansiālie sponsori ir arī Rīgas Tehniskā universitāte, RTU Dizaina fabrika, RTU Studentu parlaments, SIA «Grant Thornton Baltic», SIA «Tilde», «Riga Rotary Club».

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

14. novembris, 2016 plkst. 17:26