RTU vienojas par konkrētiem sadarbības soļiem ar vairākām Japānas universitātēm

2. aprīlis, 2018
Pirmajā rindā no kreisās: Latvijas vēstniece Japānā Dace Treija-Masī, University of Tokyo Institute of Industrial Science direktors Teruo Fujii, RTU rektors profesors Leonīds Ribickis. Otrajā rindā no kreisās University of Tokyo profesors Yasuhiko Arakawa, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Jānis Grundspeņķis

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) pārstāvji – rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, rektora vietnieks starptautiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā profesors Igors Tipāns un Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns profesors Jānis Grundspeņķis – viesojās Japānā, kur tikās ar vairāku universitāšu pārstāvjiem un vienojās par konkrētām sadarbības formām – studentu, mācībspēku apmaiņu, sadarbību dažādās pētniecības jomās, Japānas zinātnieku piedalīšanos RTU organizētās konferencēs.

RTU delegācija viesojās Kumamoto University, kur tikās ar tās prezidentu Shinji Harada. Puses pārrunāja satura nianses sadarbības līgumiem par studentu un mācībspēku apmaiņu. Pašus līgumus paredzēts slēgt aprīlī. Studentu apmaiņas līgums paredz, ka vasarā šīs universitātes studentu grupa Latvijā piedalīsies RTU Starptautiskās sadarbības un ārzemju studentu departamenta rīkotā vasaras skolā. Līgums ar Kumamoto University ir nozīmīgs, jo paver augstskolām sadarbības iespējas arī Erasmus projektā.

I. Tipāns viesojās arī Tokyo Institute of Technology (TIT), kas ir viena no pasaules vadošajām tehnoloģiju augstskolām, un apmeklēja tās Mehānikas un Biomehānikas laboratorijas. TIT iniciēja līgumu slēgšanu starp RTU un trim TIT fakultātēm, un tikšanās laikā tika pārrunātas šo līgumu nianses. Paredzēts, ka līgumi pavērs plašākas pušu sadarbības iespējas pētniecībā – mehānikā, mehatronikā, medicīnas inženierijā un materiālzinātnē. Šī bija RTU pārstāvju otrā vizīte TIT.

L. Ribickis un J. Grundspeņķis viesojās University of Tokyo (UT), kur tikās ar Industriālās zinātnes institūta Fotonikas un elektronikas konverģences centra direktoru un profesoru Yasuhiko Arakawa un pārrunāja mācībspēku apmaiņas iespējas un japāņu zinātnieku dalību RTU organizētajās zinātniskajās konferencēs. Profesors Y. Arakawa pagājušā gada jūnijā viesojās RTU un lasīja vieslekciju par kvantu punktu nanotehnoloģijām progresīvajā fotonikā.

RTU delegācija apmeklēja arī The Robotics Society of Japan un pārspieda iespējas tajā iestāties arī RTU pārstāvjiem. Biedra statuss šajā nozīmīgajā organizācijā nodrošinātu iespēju iegūt informāciju par dažādām augsta līmeņa konferencēm un robotikas uzņēmumu aktivitātēm izglītības jomā.

Tokyo Denki University (TDU) RTU pārstāvji tikās ar tās prezidentu Hiroshi Yasuda. Paredzēts, ka šīs augstskolas doktoranti piedalīsies RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Industriālās enerģētikas un elektrotehnikas institūta rīkotajā vasaras skolā «7th International Doctoral School of Electrical Energy Conversion and Saving Technologies», kas notiks no 25. līdz 26. maijam. RTU rektors 2002. gadā TDU strādāja kā viesprofesors.

RTU pārstāvju vizīte Japānā norisinājās no 3. līdz 10. martam, un tās organizēšanā lielu atbalstu sniedza Latvijas vēstniecība Japānā un vēstniece Dace Treija-Masī.

RTU ciešāka sadarbība ar Japānu aizsākās jau pirms piecpadsmit gadiem. RTU ir vispārējie sadarbības līgumi ar trim Japānas universitātēm – Shizuoka University, Kobe University un Kindai University. Ciešākā sadarbība līdz šim izvērsta ar Shizuoka University – ar to noslēgtais sadarbības līgums paredz dubulto grādu atzīšanas programmu, ir notikusi studentu un mācībspēku apmaiņa, kā arī sadarbība zinātniskās pētniecības darbā un zinātnisko konferenču rīkošanā. Zinātniskās pētniecības jomā RTU un Japānas universitātes pētnieki vairāk sadarbojušies materiālzinātnes jomā. RTU viesojušās Japānas delegācijas un lektori, kuri lasījuši vieslekcijas RTU studentiem un akadēmiskajam personālam. RTU studē arī vairāki studenti no Japānas.

Sadarbība ar Japānu notiek ne tikai izglītības un zinātnes jomā, bet arī abu valstu kultūras popularizēšanā, kur ļoti atsaucīga ir Japānas vēstniecība Latvijā.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

2. aprīlis, 2018 plkst. 9:54