RTU vienosies par sadarbību ar Ukrainas Valsts tehnisko universitāti

28. februāris, 2018
Līgums ir turpinājums 2017. gada 14. decembrī Ukrainas izglītības un zinātnes ministres Lilijas Griņevičas (Lilia Hrynevych) vizītei RTU, kuras laikā tika pārrunātas sadarbības iespējas, ar zinātni un tehnoloģiju attīstību saistīti jautājumi, kā arī apmeklēta studentu pilsētiņa.

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis 1. martā parakstīs vispārējās sadarbības līgumu ar Ukrainas Valsts tehniskās universitātes Kijevas Politehniskā institūta rektoru Mihailo Zgurovskiju (Mykhailo Zgurovsky).

Līgums starp universitātēm tiks parakstīts Ministru kabinetā Ukrainas premjera Volodimira Groismana (Volodymyr Groysman) oficiālās vizītes Latvijā laikā. Ukrainas valdības vadītājs ar delegāciju Latvijā uzturēsies 1. un 2. martā.

Ministru kabinets informē, ka pagājušajā gadā tika noslēgts Starpvaldību līgums par sadarbību izglītības, zinātnes, jaunatnes un sporta jomā, bet šīs vizītes laikā tiks parakstīti divi sadarbību apliecinoši dokumenti – vispārējās sadarbības līgums starp RTU un Ukrainas Valsts tehniskās universitātes Kijevas Politehnisko institūtu un nodomu protokols par atbalstu Rīgas ukraiņu vidusskolai. Nodomu protokolu parakstīs Latvijas Republikas izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis un Ukrainas izglītības un zinātnes ministre Lilija Griņeviča.

28. februāris, 2018 plkst. 13:17