RTU viesojas delegācija no Eiropas Komisijas

5. oktobris, 2017

3. oktobrī Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās delegācija no Eiropas komisijas (EK), lai uzzinātu vairāk par RTU zinātniskajiem sasniegumiem un sadarbību ar Eiropas kodolizpētes centru CERN.

Fotogalerija

Vizītes laikā RTU zinātņu prorektors Tālis Juhna EK pārstāvjus iepazīstināja ar RTU pētniecisko darbību un atbildēja uz komisijas jautājumiem par augstākās izglītības un zinātnes aktualitātēm Latvijā.

Delegācija apmeklēja RTU Dizaina fabriku un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultāti, kur profesors Toms Torims iepazīstināja ar RTU un CERN kopīgo zinātnisko projektu attīstību.

«Šīs delegācijas sastāvā ir cilvēki, kas pieņem finansiāli un politiski nozīmīgus lēmumus. Tā ir iespēja Eiropas Komisijas pārstāvjiem parādīt mūsu stiprās puses un ar viņiem runāt par problēmām, kuras ar šīs institūcijas palīdzību varētu risināt,» uzsver profesors Toms Torims.

Eiropas Komisijas darbinieku informatīvā vizīte Latvijā notika no 2. līdz 4. oktobrim. Tās laikā viesi tika iepazīstināti ar Latvijas kultūru, sasniegumiem zinātnē, Latvijas valsts pārvaldes aktualitātēm un sociāli ekonomisko situāciju.

Šī bija ceturtā šāda vizīte Latvijā. Iepriekš EK pārstāvji Latvijā viesojušies 2007. gadā, 2014. gadā un 2016. gadā.

RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļa

5. oktobris, 2017 plkst. 14:43