RTU viesojas Ukrainas, Centrālāzijas un Eiropas dzelzceļa speciālisti

5. novembris, 2009

Lai spriestu par kopīgas studiju programmas izstrādi maģistra grāda ieguvei starptautiskā dzelzceļa transporta jomā Ukrainā un Vidusāzijā, ceturtdien, 5. novembrī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) pulcēsies dzelzceļa speciālisti no Ukrainas, Kazahstānas, Kirgizstānas, Polijas, Francijas un Latvijas.

05.11.2009.

Paredzēts, ka dzelzceļa speciālisti ne vien apspriedīs studiju programmas izstrādi, bet arī tiksies ar RTU rektoru Ivaru Knētu, kā arī apmeklēs RTU izstādi «Leonardo Ģēnijs».

Šī ir viena no RTU Dzelzceļa transporta institūta (DzTI) organizētajām aktivitātēm, kas paredzēta Tempus projekta «Studiju programmas izstrāde maģistra grāda ieguvei starptautiskā dzelzceļa transporta jomā Ukrainā un Vidusāzijā «Savietojamība, mijiedarbība, drošība, sertifikācija»» (MISCTIF) ietvaros. Paredzēts, ka DzTI šajā projektā darbosies no 2009. līdz 2012. gadam.

Pēc PSRS sabrukuma daudzas bijušā Padomju savienības bloka republikas ir zaudējušas kompetenci starptautiskajos dzelzceļa jautājumos. Starptautiskajā dzelzceļa sektorā notiek evolūcija, tāpēc arī bijušo PSRS republiku dzelzceļa attīstībai nepieciešama jauna pieeja, lai panāktu saderību un iekļautos starptautiskajā dzelzceļa tīklā: viens no galvenajiem Tempus projekta uzdevumiem ir radīt dzelzceļa «koridorus», kas ļautu efektīvi attīstīt dzelzceļa transporta pārvadājumus starp Eiropu un Centrālāziju. Ukraina, Kazakstāna un Kirgizstāna ir būtiski šo «koridoru» dalībnieki

RTU Informācijas centrs

5. novembris, 2009 plkst. 9:36