RTU viesojas Zadaras Universitātes delegācija

15. maijs, 2013

13. un 14. maijā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) viesojās Zadaras Universitātes (ZU) delegācija no Horvātijas. Vizītes laikā abu universitāšu rektori parakstīja sadarbības līgumu. Vizītes mērķis bija iepazīstināt viesus ar RTU darbību dažādās jomās.

RTU un ZU pārstāvji (no kreisās): Toni Bielič (ZU Jūrniecības departamenta vadītājs) Liene Maurīte (RTU Starptautiskās sadarbības departamenta nodaļas vadītāja), Dijana Vican (ZU prorektore), Leonīds Ribickis (RTU rektors), Ante Uglešić (ZU rektors), Uldis Sukovskis (RTU mācību prorektors), Gatis Bažbauers (RTU prorektora vietnieks zinātniskajā darbā), Toms Torims (RTU rektora padomnieks), Artūrs Zeps (RTU rektora palīgs).

Pirmdienas rītā RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis delegācijas pārstāvjus iepazīstināja ar jaunākajiem sasniegumiem RTU studentu un pētnieku vidū gan nacionālā, gan starptautiskā mērogā. Savukārt ZU pārstāvji sniedza ieskatu plānoto augstskolas projektu attīstībā, kā arī inovatīvos starptautiskās sadarbības modeļos.

Pēcpusdienādelegācijas pārstāvji apmeklēja RTU Inženierekonomikas unvadības fakultāti un Latvijas Jūras akadēmiju.

Otrdienas rītā ZU delegācijas dalībnieki tikās ar RTU pārstāvjiem, lai gūtu plašāku ieskatu universitātes pētniecības darbā, tostarp – pētnieku novērtēšanā.Plaši tika diskutēts par abu universitāšu izaicinājumiem šajā jomā. Viesi iepazīstinās arī ar Doktorantūras skolas darbību, kā arī dažādu aktivitāšu finansēšanas jautājumiem.

Starptautiskās sadarbības departaments izsaka pateicību visiem, kas piedalījās ZU delegācijas uzņemšanā RTU.

RTU Starptautiskās sadarbības departaments

15. maijs, 2013 plkst. 10:45