RTU vizītē ierodas Moldovas eksprezidents un vēstnieks

19. jūlijs, 2013

Piektdien, 19. jūlijā, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) vizītē ieradās Moldovas Republikas vēstnieks Aleksejs Krakans un eksprezidents Petru Lučinskis, lai ar universitātes vadību pārrunātu abu valstu sadarbības iespējas augstākajā izglītībā.

Foto: Moldovas Republikas eksprezidents Petru Lučinskis un RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis

Augstos viesus uzņēma RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un kanclers Ingars Eriņš, kā arī Aeronautikas institūta direktors Aleksandrs Urbahs.

«Mūsu universitāte kā vienu no prioritātēm ir izvirzījusi sadarbības veicināšanu ar citām valstīm un to augstākās izglītības iestādēm, nodrošinot kopīgu projektu īstenošanu. RTU šobrīd noslēgti jau 224 līgumi ar sadarbības augstskolām - tādējādi paplašinām studentu, mācībspēku un pētnieku iespējas strādāt un gūt pieredzi ārzemēs,» norāda RTU rektors Leonīds Ribickis.

Foto: Moldovas Republikas vēstnieks Aleksejs Krakans un eksprezidents Petru Lučinskis

Interesanti, ka Moldovas eksprezidentam vizītē līdzi devās arī viņa mazdēls, kurš interesējas par studiju iespējām RTU. Pēc tikšanās viņš izrādīja lielu interesi tieši par Aeronautikas institūtu, tāpēc Moldovas delegācija devās to apmeklēt.

Petru Lučinskis pildīja Moldovas Valsts prezidenta pienākumus no 1997. līdz 2001. gadam un bija otrais prezidents kopš Moldovas neatkarības atgūšanas.

RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) Aeronautikas institūts ir vienīgā valsts finansētā izglītības iestāde, kas piedāvā iespēju apgūt tādas profesijas kā gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas mehānikas inženieris, gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas avionikas inženieris vai transporta sistēmu inženieris.

Institūta absolventi ir augsti kvalificēti inženieri, līdz ar to katru gadu liela daļa no absolventiem izvēlas turpināt mācības maģistrantūras vai doktora programmās, kā arī aktīvi iesaistās institūta zinātniski pētnieciskajā darbībā.

Vairāk par RTU TMF Aeronautikas institūtu.

RTU Informācijas centrs

19. jūlijs, 2013 plkst. 13:50