RTU zinātnieki sadarbojas ar māksliniekiem

7. jūnijs, 2018
Foto: Pixabay.com

No 8. jūnija Laikmetīgās mākslas centrā skatāma jauno mākslinieku izstāde «MMXVIII», kuras tapšanā palīdzējusi Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

Māksliniekam Marekam Kolātam, kurš savos darbos vieno jaunākās tehnoloģijas, mākslas darba izveidei RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes speciālisti nodrošinājuši robotu. Robota roka kustina trīs metrus augstu ķīniešu vēdekli, ekspozīciju papildina projekcijas, kas rāda ķīniešu meiteni karuselī un zīdtārpiņu, kas vij zīda pavedienu, stāsta mākslinieks. Ar mākslas darbu viņš vēlas parādīt, kā cilvēks ietekmē tehnoloģiju attīstību un kā tehnoloģijas dehumanizē cilvēku. Robota rokai ir antropomorfizēts raksturs.

M. Kolāts ir gandarīts par sadarbību ar RTU, kas ļāvusi īstenot māksliniecisko ieceri. Ķīnas elementu izmantošana mākslas darbā nav nejauša, M. Kolāts studējis Honkongā, kur aktuāls ir jautājums par tehnoloģiju nākotnes ietekmi, arī no māksliniekiem arvien vairāk tiek gaidīta radošās enerģijas virzība praktiskā gultnē.

Grupas izstāde «MMXVIII» iepazīstina ar jauno mākslinieku paaudzi, saistot septiņus individuāli izstrādātus projektus, informē «Kim?» Laikmetīgās mākslas centrā. Izstādē piedalās šādi mākslinieki: GolfClayderman sadarbībā ar Daces Austiņas Tekstiliem un Grilētāju Brālību, Jānis Klaučs, Mareks Kolāts, Ieva Kraule-Kūna, Elza Medne, Elīna Plūme, Marta Dūdiņa-Ozoliņa.

Izstāde skatāma no 8. jūnija līdz 15. jūlijam «Kim?» Laikmetīgās mākslas centrā, Sporta ielā 2k-1.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

7. jūnijs, 2018 plkst. 14:17