Sadarbībā ar RTU ģeomātikas speciālistiem Mārupes pamatskolas skolēni apgūs papīra tiltu būvēšanu

13. februāris, 2017

No 20. līdz 24. februārim Mārupes pamatskolā norisināsies projekts «Tilts starp Mārupi un Rīgu», kura gaitā skolēni apgūs papīra tiltu būvniecību, zīmēs un konstruēs tiltus pār Daugavu un atbildēs uz viktorīnas jautājumiem. Projektu, sadarbojoties ar Mārupes pamatskolu, rīko Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) Ģeomātikas katedra un BIF Studentu pašpārvalde.

Papīra tiltu būvniecībā piedalīsies visas klases un skolotājas. Skolēni zīmēs nākotnes tilta projektu pār Daugavu un katra klase konstruēs savu tiltu, kādu iztēlojas pār Daugavu. Visas nedēļas garumā atbildēs uz viktorīnas jautājumiem par dažādiem tiltiem Latvijā un pasaulē.

Ģeomātikas studenti iesaistīsies tiltu būvniecībā, apmeklējot visas skolas 18 klases, sniedzot padomus un palīdzot tiltu tapšanas procesā. Nobeigumā tiks vērtēts, kurš ir skaistākais un stiprākais tilts.

Projekta mērķis ir veicināt inženierzinātņu popularizēšanu, iesaistot ikvienu skolēnu un darbinieku. Iecerēts, ka sadarbība ar Mārupes pamatskolu turpināsies arī nākamajos gados, katru gadu popularizējot kādu no inženierzinātņu pamatvirzieniem.

Plakāts

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments