Sadarbībā ar RTU Latvija pirmo reizi piedalās starptautiskā valstu konkurētspējas indeksu pētījumā

6. jūnijs, 2013

Rīgas Tehniskajai universitātei (RTU) piedaloties kā pētījuma partnerim un apsekojot valsts uzņēmējus un apkopojot statistikas datus, pirmo reizi Latvija tiek iekļauta IMD (International Institute for Management Development) publicētajā Konkurētspējas gadagrāmatā «IMD’s World Competitiveness Yearbook» (WCY). Pētījums atspoguļo pasaules valstu konkurētspēju, analizējot konkurējošo ekonomiku pasaulē.

IMD Konkurētspējas gadagrāmata ir pazīstama kā viens no pasaules atskaites punktiem nacionālajā konkurētspējā. Pētījumā tiek sarindotas un analizētas valstis pēc tā, kā ekonomika pārvalda kopējos  resursus unzināšanas, lai palielinātu labklājību attiecībā uz tās iedzīvotāju skaitu. Šī grāmata tiek publicēta reizi gadā kopš 1989. gada, un to veicviena no pasaules vadošajām biznesa skolām IMD.

WCY tiek uzskatīts kā vērtīgs izpētes instruments, lai novērtētu salīdzinošās konkurētspējas rādītājus. Pētījuma mērķis ir iepazīstināt biznesa līderus un uzņēmumu vadītājus ar globālajām ekonomikas attīstības tendencēm. Tas tiek veikts 60 valstīs, pamatojoties uz vairāknekā 300 kritērijiem pētījumu rezultātā apkopoti galvenie Latvijas izaicinājumi 2013.  gadam:

1. Rūpnieciskās ražošanas attīstība ar uzsvaru uz eksportu un augstu pievienoto vērtību, kā arī inovatīviem produktiem;

2. Izglītības sistēmas attīstība, akcentējot profesionālo apmācībai un zinātnes atbalstu;

3. Reģionālā attīstība ar uzsvaru uz bezdarba samazināšanu, kā arī ārvalstu tiešo investīciju piesaiste;

4. Baltijas valstu politiskās un ekonomiskās sadarbības attīstība;

5. Starpkultūru un daudznacionālas kultūras vides attīstīšana.

RTU veica pētījumu, apsekojot Latvijas uzņēmējus, kā arī apkopoja statistikas datus. Plašāka informācija.

RTU Informācijas centrs

6. jūnijs, 2013 plkst. 16:19