Sadarbības stiprināšanai RTU rektors dodas vizītē uz Japānu

27. februāris, 2018
RTU jau izveidojusies sadarbība ar vairākām Japānas universitātēm, tajā skaitā zinātniskās pētniecības darbā un zinātnisko konferenču rīkošanā, piemēram, pērn RTU ar lekciju viesojās Tokijas Universitātes Industriālās zinātnes institūta Fotonikas un elektronikas konverģences centra direktors un profesors Jašuhiko Arakava (Yasuhiko Arakawa). Ar Jašuhiko Arakavu RTU rektors Leonīds Ribickis plāno tikties arī Japānas vizītes laikā.

Lai stiprinātu attiecības ar Japānas augstākās izglītības iestādēm un vienotos par sadarbību, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis no 3. marta līdz 10. martam dodas vizītē uz Uzlecošās saules zemi.

Vizītē uz Japānu kopā ar L. Ribicki dosies arī rektora vietnieks starptautiskajā akadēmiskajā sadarbībā un ārzemju studentu apmācībā Igors Tipāns un RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes dekāns Jānis Grundspeņķis.

RTU rektoram paredzēta vizīte Kumamoto University un tikšanās ar universitātes rektoru. Abas universitātes ir ieinteresētas sadarboties studentu apmaiņas jomā un RTU izveidot īstermiņa kursus japāņu studentiem, kas ticis apspriests jau šā gada sākumā. RTU delegācijas vizītes laikā varētu parakstīt līgumu par sadarbību šajā jomā.

L. Ribickis plāno apmeklēt arī Tokyo Institute of Technology, Tokyo Denki University un Waseda University, tikties ar to vadību, speciālistiem, apmeklēt laboratorijas un studentu pilsētiņas. Tāpat paredzēta tikšanās ar Japānas Robotikas sabiedrības pārstāvjiem. Apmainīties ar informāciju un pieredzi robottehnoloģiju attīstībā ir viens no šīs vizītes mērķiem. Šā gada sākumā, kad Japānas Ministru prezidenta Šindzo Abes vizītes laikā Latvijā RTU apmeklēja viņa kundze Akje Abe, viņai bija iespēja vērot RTU radīto robotu konstruktoru Sumo Boy demonstrējumus.

Vizītes laikā plānota tikšanās arī ar Latvijas vēstnieci Japānā Daci Treiju-Masī.

RTU ciešāka sadarbība ar Japānu aizsākās jau pirms piecpadsmit gadiem. RTU ir vispārējie sadarbības līgumi ar trim Japānas universitātēm – Shizuoka University, Kobe University un Kindai University. Ciešākā sadarbība līdz šim izvērsta ar Shizuoka University – ar to noslēgtais sadarbības līgums paredz dubulto grādu atzīšanas programmu, ir notikusi studentu un mācībspēku apmaiņa, kā arī sadarbība zinātniskās pētniecības darbā un zinātnisko konferenču rīkošanā. Zinātniskās pētniecības jomā RTU un Japānas universitātes pētnieki vairāk sadarbojušies materiālzinātnes jomā. RTU viesojušās Japānas delegācijas un lektori, kuri lasījuši vieslekcijas RTU studentiem un akadēmiskajam personālam. RTU studē arī vairāki studenti no Japānas.

Sadarbība ar Japānu notiek ne tikai izglītības un zinātnes jomā, bet arī kultūras un valodas popularizēšanā.

Elīna Karaseva

27. februāris, 2018 plkst. 15:45