Saeima vienbalsīgi atbalsta RTU SP prezidenta Jura Iljina kandidatūru darbam AIP

14. februāris, 2013

Ceturtdien, 14. februārī, Saeima vienbalsīgā balsojumā atbalstīja Rīgas Tehniskās universitātes Studentu parlamenta (RTU SP) prezidenta Jura Iljina kā studentu pārstāvja kandidatūru darbam Augstākās izglītības padomē (AIP).

Iepriekš, 12. februārī, Latvijas Studentu apvienības (LSA) deleģēto Juri Iljinu vērtēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisija un vienbalsīgi nolēma viņu virzīt apstiprināšanai Saeimā. Iljins komisijas sēdē, pamatojot savu motivāciju darbam padomē, norādījis uz plašu pieredzi studentu organizāciju darbā.

Janvāra sākumā RTU SP prezidentu darbam AIP deleģēja LSA dome. Aizklātā balsojumā atbalstu viņam pauda 21 domnieks, bet pret balsoja deviņi domnieki. Studentiem bija jādeleģē jauns pārstāvis, jo LSA prezidents Edvards Ratnieks decembrī balsojumā parlamentā neguva deputātu uzticību.

Trīs svarīgākās lietas, kurām Juris Iljins iecerējis pievērst uzmanību AIP, ir studiju kvalitāte augstākajā izglītībā, augstākās izglītības pieejamība un lai studentu konkurētspēja pasaulē būtu pēc iespējas lielāka.

Iljins ir ieguvis bakalaura grādu inženierzinātnēs, siltumtehnikas un enerģētikas specialitātē un šobrīd studē ražošanas vadību maģistrantūrā.

RTU Informācijas centrs

14. februāris, 2013 plkst. 12:38