Sekmīgi pabeigta projekta «Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs» īstenošana

13. maijs, 2011

Šā gada 30. aprīlī noslēdzās Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības finansētā projekta Nr. LV0059 «Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs» (turpmāk – Projekts) īstenošana, kura ietvaros rekonstruēts Rīgas Tehniskajai universitātei (turpmāk – RTU) piederošās ēkas Pulka ielā 3/11, Rīgā, otrais stāvs ar kopējo platību 899,83 m2 (507,00m2  – administratīvās un apmācību telpas, savukārt, 392,83m2 – eksperimentālās laboratorijas telpas), kā arī iegādātas mēbeles un IT aprīkojums. Papildus izstrādāti arī RTU filiāles Cēsīs vadības un pārvaldības, kā arī mārketinga un sabiedrisko aktivitāšu plāni.

Kopējās RTU veiktās izmaksas augstākminēto aktivitāšu īstenošanai bija 342 302,00 LVL, no kurām 56 614,00 LVL bija RTU līdzfinansējums, bet 285 688,00 LVL – Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas valdības finansējums.

Saskaņā ar projekta uzstādījumiem, kā arī šā gada martā noslēgto sadarbības līgumu starp RTU, Cēsu novada pašvaldību un biedrību «Vidzemes inovāciju un uzņēmējdarbības centrs» (turpmāk – Centrs) jaunizveidotajās telpās plānots attīstīt reģionālā biznesa attīstības inkubatora (turpmāk – Reģionālais inkubators) darbību, tai skaitā:

• nodrošināt jaunu produktu un pakalpojumu izstrādes iespējas (jaunu produktu un pakalpojumu vajadzību definēšana sadarbībā ar Reģionālā  inkubatora, Rīgas reģiona un Vidzemes reģiona uzņēmumiem; jaunu produktu un pakalpojumu izstrāde sadarbībā ar RTU studentiem un akadēmisko personālu, kā arī Reģionālā inkubatora, Rīgas reģiona un Vidzemes reģiona uzņēmumiem; jaunu produktu izstrādes iespēju nodrošināšana Reģionālā inkubatora eksperimentālajā laboratorijā);
  • nodrošināt zinātnisku ekspozīciju izstrādāšanu zinātnes centriem Latvijā un ārzemēs (zinātnisko ekspozīciju koncepciju izstrādāšana; RTU studentu, akadēmiskā personāla un Reģionālais inkubatora uzņēmumu iesaistīšana ekspozīciju izstrādāšanā; zinātnisko ekspozīciju izvietošana, tai skaitā Centrā un Reģionālajā inkubatorā);
  • veicināt uzņēmējdarbības uzsākšanu (atvieglotu Reģionālā inkubatora pakalpojumu nodrošināšana veiksmīgākajiem jaunajiem uzņēmumiem);
  • īstenot RTU Studentu inkubatora darbības paplašināšanu (Studentu inkubatora pakalpojumu nodrošināšana noteiktam skaitam Vidzemes reģiona studentu; Studentu inkubatora papildus darba vietu izvietošana Reģionālajā inkubatorā);
  • organizēt profesionālās pilnveides pasākumus jaunajiem Rīgas reģiona un Vidzemes reģiona uzņēmējiem.

Projekts īstenots laika posmā no 2008.gada 24. novembra līdz 2011. gada 30. aprīlim ar kopējo budžetu 1 064 590,00 LVL (1 514 775,00 EUR). Projekta vadošais partneris – Cēsu novada pašvaldība.

SAD

13. maijs, 2011 plkst. 9:15