Septiņas vadošās tehnoloģiskās universitātes un augstskolas vienojas par konsorcija dibināšanu

28. februāris, 2013

Lai vienotos par kopīgu sadarbību Latvijas tehnoloģisko universitāšu un augstskolu studiju procesa un zinātniskās darbības kvalitātes paaugstināšanā, kā arī atbalstītu un aizstāvētu inženierzinātņu augstākās izglītības iestāžu intereses, septiņas Latvijas vadošās tehnoloģiskās universitātes un augstskolas ceturtdien, 28. februārī, vienojās par jaunas biedrības «Latvijas Tehnoloģisko universitāšu un augstskolu konsorcijs» dibināšanu.

Skatīt galeriju

nodomu_protokols_0003-7.jpg

Attēlā no kreisās: Mašīnbūves metālapstrādes rūpniecības uzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs Vilnis Rantiņš, VeA prorektors Aleksandrs Dupats, RA rektors Edmunds Teirumnieks, RTU rektors Leonīds Ribickis, RSU rektors Jānis Gardovskis, LLU rektors Pēteris Rivža, LJA rektors Jānis Bērziņš, RTU rektora palīgs Artūrs Zeps.

«Biedrība tiks dibināta, lai kopīgiem spēkiem veicinātu inovācijas ražošanā, un, apvienojoties tehnoloģiskajām augstskolām konsorcijā, šis darbs kļūtu efektīvāks un prasītu mazākus resursus,» pirms vienošanās parakstīšanas uzsvēra Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis. «Otrs konsorcija mērķis ir jaunu studentu piesaiste inženierzinātnēm, jo ir skaidrs, ka neviens inženierzinātņu students nevar būt zaudētājs – absolventi ir pieprasīti darba tirgū un pēc augstskolas var sekmīgi veidot savu uzņēmumu.»

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes rektors Jānis Gardovkis norādīja, ka apvienošanās konsorcijā ļaus augstskolām veidot kopīgas studiju programmas, un, paņemot no katras programmas labāko, būs iespējams nodrošināt Latvijā sagatavoto speciālistu konkurētspēju Eiropā. Viņa viedoklim piekrita arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes rektors Pēteris Rivža, norādot, ka sadarbība starp augstskolām notiek jau patlaban saistībā ar kopīgiem pētniecības projektiem.

Nodomu protokols paredz, ka sākotnēji konsorcijā apvienosies Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte (RSU), Latvijas Lauksaimniecības universitāte (LLU), Latvijas Jūras akadēmija (LJA), Ventspils Augstskola (VeA), Vidzemes Augstskola (ViA) un Rēzeknes Augstskola (RA). Biedrība varētu tikt oficiāli nodibināta aptuveni mēneša laikā, pēc tam, kad tiks saņemtas piekrišanas no katra dalībnieka augstākās lēmējinstitūcijas – Senāta.

RTU Informācijas centrs

28. februāris, 2013 plkst. 14:44