Skolēni olimpiādē cīnīsies par iekļūšanu RTU Inženierzinātņu vidusskolā

25. februāris, 2015

92 devītās klases skolēniem būs iespēja pierādīt savas tehniskās zināšanas Rīgas Tehniskās universitātes Inženierzinātņu vidusskolas (RTU IZV) Atklātās inženierzinātņu olimpiādes finālā, kas norisināsies sestdien, 28. februārī, RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātē. Godalgoto vietu ieguvēji būs pirmie, kuriem tiks piešķirta iespēja mācīties IZV no skolas budžeta līdzekļiem finansētās vietās.

Olimpiāde tiek rīkota, lai jauniešiem popularizētu inženierzinātnes, un tās otrajā kārtā piedalīsies tie 92 devītās klases skolēni, kuri 290 skolēnu konkurencē uzrādījuši labākos rezultātus olimpiādes pirmajā kārtā, tiešsaistē atbildot uz 50 sarežģītiem testa jautājumiem. Olimpiādes finālā viņiem būs jārisina dažādi ar inženierzinātnēm saistīti uzdevumi, apliecinot zināšanas matemātikā, fizikā, ķīmijā un informātikā.

Savukārt skolēnu vecākiem un skolotājiem olimpiādes laikā būs iespēja noklausīties divas lekcijas – RTU profesora Aleksandra Dolgicera lekciju «Zinātniska pieeja zināšanām» un portāla Prakse.lv korporatīvo klientu vadītājas Lienes Rubinas lekciju «Mana loma bērna karjeras veidošanā».

Patlaban noris arī IZV organizētā inženierzinātņu konkursa «Torņu spēles» 48 iesniegto darbu izvērtēšana. Konkursa dalībniekiem bija jāuzbūvē un video jāiemūžina spageti tornis. Gan olimpiādes, gan konkursa godalgoto vietu ieguvēju apbalvošanas ceremonija norisināsies 14. martā.

IZV ir Latvijā pirmā vispārējās vidējās izglītības mācību iestāde, ko izveidojusi universitāte un tā piedāvās apgūt Vispārējās vidējās izglītības matemātikas, dabaszinību un tehnikas virziena programmu, tā sagatavojot skolēnus tālākajām studijām inženierzinātņu jomā. IZV durvis skolēniem vērs šā gada septembrī un pirmajā gadā skolā konkursa kārtībā no skolas budžeta līdzekļiem finansētajās vietās 10. klasē tiks uzņemti 22 skolēni, nepieciešamības gadījumā garantējot viņiem arī bezmaksas vietas RTU dienesta viesnīcā.

RTU Komunikācijas nodaļa

25. februāris, 2015 plkst. 16:50