Starptautiski eksperti atzinīgi novērtē diplomētu nekustamo īpašumu vērtētāju sagatavošanu

9. augusts, 2010

RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma institūts (RTU IEVF BUNĪI) sadarbībā ar Latvijas īpašumu vērtētāju asociāciju (LĪVA) pagājušajā nedēļā uzņēma Eiropas Vērtētāju asociācijas (TEGoVA*) ekspertus, kas, sākot izglītības stratēģijas īstenošanu Eiropā, pārbaudīja Latvijā sniegtās augstākās izglītības līmeņa atbilstību augstākajiem profesionālās kompetences standartiem nekustamā īpašuma vērtētāju sagatavošanā.

09.08.2010.

Šā gada 3. augustā RTU IEVF BUBĪI sadarbībā ar LĪVA uzņēma Eiropas vērtētāju asociācijas ekspertus Leandro Escobar Torres (TEGoVA Ģenerālās asamblejas valdes loceklis) un Anthony Prior (TEGoVA Ģenerālās asamblejas Direktoru padomes padomnieks, Izvērtēšanas komitejas priekšsēdētājs).

Eiropas vērtētāju asociācijas eksperti iepazinās un izvērtēja BUNĪ Institūta īstenoto studiju programmu «Nekustamā īpašuma pārvaldība» (bakalauriem) un «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana» (maģistriem) kvalitātes līmeni zinātniskajos, mācību metodiskajos un studiju procesa organizatoriskajos, kā arī mācību profesionālās prakses jautājumos, īpašu uzmanību pievēršot inženierzinātņu un inženierekonomisko zinātņu nozaru studiju priekšmetu nodrošinājumam abās programmās.

Eksperti pozitīvi atzīmēja RTU resursus inženierekonomikā un inženierzinātnēs, un to nozīmi kvalificētu, konkurētspējīgu speciālistu sagatavošanā ES tirgum nekustamo īpašumu jomā.

Par augstāko profesionālās kompetences novērtējumu Nekustamā īpašuma vērtētāju sagatavošanā, izvērtējot RTU BUNĪI īstenojamo Nekustamā īpašuma pārvaldības bakalaura studiju programmas izglītības un kvalifikācijas pozīcijas, kļuva TEGoVA ekspertu piedāvājums 2012. gada rudenī Rīgā kopīgi ar RTU un LĪVA organizēt pasaules mēroga starptautisku zinātniski praktisko konfrenci Nekustamā īpašuma jomā.

Profesore I. Geipele (RTU IEVF BUNĪI direktore) informēja, ka saņemtā studiju programmas starptautiskā akreditācija ir apliecinājums tam, ka institūta absolventi iegūst atbilstošas nekustamā īpašuma vērtētājam nepieciešamās profesionālās zināšanas, kompetences, prasmes, un, neskatoties uz krīzi, Latvijas vērtētājiem joprojām ir liela interese par studējošajiem. RTU un LĪVAs sadarbības līguma ietvaros visi studenti bija nodrošināti ar prakses un darba vietām. Kopš 2007. gada RTU IEVF BUNĪI ir noslēdzis sadarbības līgumus ar 33 uzņēmumiem, kuri strādā nekustamā īpašuma vērtēšanas, bankas, finanšu pakalpojumu un investīciju jomās, tādējādi pilnībā ar prakses vietām tika nodrošināti 86 RTU nekustamā īpašuma vērtēšanas specializācijas studenti. No 1998. gada līdz 2010. gadam RTU vien sagatavotie jaunie speciālisti nekustamo īpašumu jomai ir 123 bakalauri un 20 maģistri.

Veidojot vienotu platformu profesionālajam kvalifikācijas līmeņa prasībām ES, asociācijas akcentē bakalaura un maģistra studiju programmu līmeņus, kas visā Eiropā nekustamā īpašuma pārvaldības jomā sastāda  34 bakalaura studiju programmas, 28 maģistra studiju programmas un 7 doktora studiju programmas.

BUNĪ Institūta vadība informē, ka vēl tikai līdz 10. septembrim norit uzņemšana šādās studiju programmās nepilna laika neklātienes studiju apmācības veidā:

• pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības studiju programmā «Nekustamā īpašuma pārvaldība» – Ls  580 gadā;
  • bakalaura studiju programmā «Nekustamā īpašuma pārvaldība» – Ls 600 gadā;
  • maģistra studiju programmā «Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma vadīšana» – Ls 780 gadā.

Papildinformācija:
RTU IEVF Būvuzņēmējdarbības un nekustamā īpašuma institūts, Meža iela 1/7–210; Tālrunis: +371 67089360; +371 67089033; +371 67089845; +371 29840928; Fakss: +371 67089034; E-pasts: http://www.buni.rtu.lv.

Uzņemšanas komisijas darba laiks: no pirmdienas līdz cetutdienai: no plkst. 9.00 līdz 12.00 un no plkst. 13.00 līdz 17.00; piektdienās līdz plkst. 15.00. Adrese: Kaļķu iela 1–121, Rīga. Tālrunis: 67089319. E-pasts: .

* TEGoVA (The European Group of Valuers' Associations) – Eiropas Vērtētāju asociācija ir bezpeļņas apvienība, kas pārstāv vadošās profesionālās organizācijas nekustamo īpašumu vērtēšanā visā Eiropā un apvieno 40 vērtētāju asociācijas no 24 valstīm, kopumā ap 120 000 profesionālos vērtētājus Eiropā.

Viens svarīgākajiem pienākumiem TEGoVA ir pieprasīt tās dalībvalstu asociāciju biedriem atbilstošas prasības izglītībai. Tāpēc TEGoVA ir sākusi izglītības stratēģijas īstenošanu, pārbaudi, lai nodrošinātu tādu izglītības līmeni, kas atbilstu augstākajiem profesionālās kompetences standartiem.

IEVF BUNĪI

9. augusts, 2010 plkst. 12:02