Starptautsika starpdisciplināra konference «TEKSTŪRAS»

10. jūnijs, 2010

No 15. līdz 19. jūnijam Rīgā notiks Starptautiskās Literatūras zinātnes un mākslas biedrības Eiropas (SLSAeu) konference «TEKSTŪRAS», kurā piedalīsies arī RTU pārstāvji.

10.06.2010.

Konference tiks atklāta 15. Jūnijā Rīgas Ekonomikas augstskolas telpās ar matemātikas profesores Dainas Taimiņas (Kornela Universitāte, ASV) lekciju «Savienojot matemātiku, rokdarbus un mākslu: kas slēpjas locījuma vietās».

Konference ir veltīta pētījumiem par tehnozinātnes un tīkla mediju iespaidu uz jaunu materiālu, struktūru, virsmu un saskarpunktu veidošanos. «Tekstūra» ir izvēlēta kā konferences atslēgas vārds, lai akcentētu šo jauno parādību komplekso uzbūvi.

Konferences mērķis ir sniegt ieguldījumu inovāciju ekonomikas attīstībā , veicinot starpdisciplināru izpēti un sniedzot kritisku tās analīzi. Konferencē piedalīsies ap 60 dalībnieku no Eiropas, Ziemeļamerikas, Austrālijas un Latvijas akadēmiskajām institūcijām, dabaszinātņu, humanitāro zinātņu un tehnoloģiju pētniecības institūtiem, kā arī brīvmākslinieki, dizaineri, pētnieki. Referenti pievērsīsies tādām aktuālām jomām kā digitālā arhitektūra, medicīna un literatūra, sintētiskā bioloģija, digitālās humanitārās zinātnes u. c. RTU konferences sadaļā ARHITEXTURES ar referātu pārstāvēs Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes doktorants Arne Riekstiņš.

Konference ir sadalīta sešās plūsmās, ietverot gan referātu prezentācijas, gan apaļā galda diskusijas. Konferences programma un plašāka informācija pieejama šeit.

Interesenti savu dalību konferencē var pieteikt, nosūtot līdz 14. Jūnijam uz e-pastu: savu vārdu, uzvārdu, institūciju un/vai darbības jomu.

Konferences centrālais satelītpasākums būs biotehnoloģiju mākslas izstāde «TRANSBIOTICS: Pārejošās stabilitātes punkti», ko izstāžu telpā KIM? Organizē jauno mediju centrs RIXC. Savukārt Eiropas mājā notiks diskusija par Eiropas Savienības jauno politiku starpdisciplinārajā izpētē, kā arī mākslinieku Gundegas Strautmanes, Voldemāra Johansona un Brigitas Ozoliņš personālizstādes.

SLSAeu konferenci «TEKSTŪRAS» organizē nevalstiskā kultūras organizācija e-text+textiles. Sadarbības partneri: Rīgas Ekonomikas augstskola, jauno mediju kultūras centrs RIXC, SLSAeu un SLSA.

10. jūnijs, 2010 plkst. 17:10