Studijām RTU pieteikušies 2529 reflektanti

11. jūlijs, 2014

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) šogad kādā no piedāvātajām studiju programmām studēt pieteikušies 2529 reflektanti, liecina uzņemšanas 1. kārtas provizoriskie rezultāti. Reāls uzņemto studentu skaits būs zināms tikai pēc uzņemšanas 2. kārtas, jo no 11. jūlija līdz 15. jūlija plkst. 16 reflektantiem ir jāpastiprina sava vēlme studēt konkrētajā studiju programmā.

2014./2015. studiju gadā RTU pamatstudiju programmās reflektantiem paredzējusi 2192 valsts budžeta apmaksātas vietas, bet kopumā 2014. gadā RTU ir 7079 budžeta vietas, kas ir vislielākais skaits salīdzinājumā ar pārējām Latvijas augstskolām, jo, reaģējot uz inženierzinātņu speciālistu pieprasījumu darba tirgū, valsts inženierzinātņu studijas ir atzinusi par prioritāti.

Pēdējo gadu tendences liecina, ka reflektantu interese par augsto tehnoloģiju un inženierzinātņu studijām RTU aug. Iespējams, tas ir tieši saistīts ar darba tirgus pieprasījumu. Arī Ekonomikas ministrijas prognozes liecina, ka līdz 2030. gadam darbaspēka pieprasījums turpinās pārkārtoties par labu speciālistiem ar augstāko izglītību un līdz 2020. gadam pieaugs pieprasījums pēc speciālistiem ar augstāko izglītību inženierzinātnēs.

RTU Komunikācijas nodaļa

11. jūlijs, 2014 plkst. 15:59