Studijas un pētniecība Vācijā: pieredze un ieteikumi

12. novembris, 2010

11. novembrī Rīgas Tehniskās universitātes Lielajā zālē notika Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta rīkots informatīvs pasākums «Studijas un pētniecība Vācijā – pieredze un ieteikumi». Atklājot pasākumu, Vācijas vēstniecības Latvijā kultūras atašeja Vībke Brā (Wibke Brahe) uzvēra ārvalstu studiju pieredzes un starptautisko kontaktu nozīmību mūsdienu globālajā sabiedrībā. Ikviens, kas daļu mācību vai studiju laika ir pavadījis ārpus savas dzimtās zemes, iegūst daudzpusīgāku pasaules skatījumu un plašāku sadarbības partneru loku, kas palīdz ne tikai veidot veiksmīgu individuālo karjeru, bet arī veicina starpvalstu sadarbību dažādos līmeņos. Vībke Brā aicināja visus izmantot iespējas, ko Vācijas valdība sniedz ārvalstu studentiem un pētniekiem.

12.11.2010.  Skatīt galeriju

11nov2010.jpgVācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta Informācijas centra vadītājs Tils Dembeks iepazīstināja vidusskolēnus, studentus un augstskolu mācībspēkus ar studiju sistēmu Vācijā un Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta stipendiju programmām.

RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studente Janīna Doviborova pastāstīja par savu «Erasmus» apmaiņas studiju pieredzi Duisburgas-Essenes universitātē. Dortmundes Tehniskās universitātes studenti Dominiks Pine un Štefans Spīlloke (Stefan Spiellocke), kas šobrīd ir «Erasmus» apmaiņas studenti RTU, salīdzināja inženierzinātņu studijas Latvijā un Vācijā.

Klātesošie neformālā gaisotnē pie kafijas tases varēja uzdot jautājumus Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta pārstāvjiem un studentiem, kā arī pārbaudīt savas zināšanas par Vāciju, erudīcijas konkursā.

Vācijas Akadēmiskās apmaiņas dienesta Informācijas centrs sniedz konsultācijas par studiju iespējām Vācijā un ik gadu izsludina stipendiju konkursu studijām un pētniecības darbam Vācijā. Šajā studiju gadā Vācijas augstskolās studē un zinātniskos pētījums veic vairāk nekā 40 Vācijas Akadēmiskā apmaiņas dienesta stipendiāti no Latvijas.

Papildinformācija:

DAAD Informācijas centrs Rīgā