Top sadarbības līgums starp RTU un LLU

10. marts, 2011

9. martā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) rektors Leonīds Ribickis ar komandu bija ieradies vizītē Jelgavā pie Latvijas Lauksimniecības universitātes (LLU) rektora Jura Skujāna, lai apspriestu augstskolu sadarbības līguma izveidi.

Skatīt galeriju

jelgava_llu.jpgAbu augstskolu speciālisti apsprieda L. Ribicka piedāvātos sadarbībaslīguma nosacījumus, piemēram, izskanēja priekšlikumi par sadarbību studiju procesā – studentiem piedāvājot iespēju apgūt brīvās izvēles kursus gan LLU, gan RTU, vieslektoriem ar lekcijām uzstāties un studentiem stažēties abās augstskolās. Sadarbība zinātniskajā jomā starpLLU un RTU notiek, tomēr tā varētu būt intensīvāka un balstīta uz tehnoloģiju pārnesi un inovācijām.

Viens no sadarbības līguma punktiem varētu būt iecere nākotnē izveidot kopēju diplomu starpdisciplinārās jomās, realizējot starpaugstskolu programmas inženierzinātnēs–būvniecībā, informācijas tehnoloģijās un citās.

Par tuvākajiem mērķiem augstskolu vadītāji nosauca sadarbību ikgadējoMācību metodisko konferenču organizēšanā, vienojoties par kopīgu tematuun apmainoties ar labākajiem ziņojumiem. L. Ribickis bija ieinteresēts piesaistīt LLU mācībspēkus RTU Doktorantūras skolas darbam.

Rektori apsprieda iespējas sadarboties arī  kultūras un sporta jomā, kā arī ieteica veidot ciešāku saikni LLU Studentu pašpārvaldei ar RTU Studentu parlamentu.

«Sadarbība abām augstskolām varētu būt aktīvāka un sakārtotāka. RTU ir viena no lielākajām Latvijas augstskolām, ar kuru mums ir daudz kopīgu interešu inženierzinātņu programmu blokā. Augstākās izglītības reformas kontekstā  mūs grib konfrontēt par līdzīgām studiju programmām,tomēr mēs lieliski varam līdzpastāvēt, izmantojot abu universitāšu potenciālu,» pēc tikšanās komentēja J. Skujāns.

Līdz šim starp LLU un RTU bijušas vairākas vienošanās dažādu studiju programmu  realizācijā, bet vispārēja sadarbības līguma nav bijis. Jaunosadarbības līgumu paredzēts izstrādāt un parakstīt divu nedēļu laikā.

RTU delegācija pēc sarunām ar vadību viesojās LLU Fundamentālajā bibliotēkā, Jelgavas pils muzejā un Kurzemes hercogu kapenēs.

Starpaugstskolu tikšanā no RTU piedalījās: mācību prorektors Uldis Sukovskis, kanclers Ingars Eriņš, rektora vietnieks saimnieciskajā darbāAivars Rubenis, rektora vietnieks stratēģiskās attīstības jautājumos Mareks Zeltiņš, Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta vadītāja Māra Sniķere, Zinātņu daļas vadītāja Elīna Ločmele, Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centra vadītāja Laila Eliņa un Studentu parlamenta viceprezidente Una Vorma.

Teksts un foto: Sandra Grigorjeva, LLU Sabiedrisko attiecību daļa

10. marts, 2011 plkst. 10:10