Topošos RTU studentus jaunajā mācību gadā sagaidīs patīkamas pārmaiņas

25. jūnijs, 2012

Jau jūlijā sāksies pieteikšanās studijām Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 2012./2013. studiju gadam pamatstudiju un augstākā līmeņu studiju programmās. Salīdzinot ar pagājušo gadu, šovasar ir palielināts budžeta vietu skaits pamatstudiju programmās – jaunajiem studentiem būs pieejamas 2153 budžeta vietas, kas ir lielākais budžeta vietu skaits Latvijas augstākās izglītības iestāžu vidū (vairāk par uzņemšanas noteikumiem http://ejuz.lv/qs4u7).

Tikmēr universitāte turpina aktīvi strādāt pie tā, lai jau šajā mācību gadā studiju vide būtu modernāka un studentiem draudzīgāka.

Jau vēstījām, ka projekta «RTU – Pilstēta pilsētā» ietvaros Ķīpsalā Āzenes ielā 18 pavisam nesen Spāru svētkus svinēja Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) radošo industriju centrs, kurā vienkopus atradīsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultāte (APF), kā arī Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Tekstilmateriālu tehnoloģiju un dizaina institūts (MLĶF TTDI). Tā būs pirmā teritoriālā kompleksa «RTU – Pilsēta pilsētā» projekta gaitā renovētā ēka un durvis studentiem un mācībspēkiem vērs jau šī gada rudenī.

Tāpat projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» ietvaros notiek vairāku fakultāšu mācībtelpu modernizēšana. Ar jauno studiju gadu RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas institūta laboratorijas telpās studenti beidzot varēs strādāt ar modernu aprīkojumu.

RTU Vispārīgās ķīmijas tehnoloģijas katedras profesors, Jurijs Ozoliņš stāsta: «’Līdz šim Ķīmijas tehnoloģijas procesu un aparātu laboratorijas darbus studenti veica ar ļoti novecojušu aparatūru; vienai no vecākajām iekārtām bija pat aptuveni 70 gadi un tai vieta atrastos tikai kā eksponātam muzejā. Jaunais aprīkojums būs ļoti vērtīgs studiju procesā, jo kurss Ķīmijas tehnoloģijas procesi un aparāti ir viens no pamata kursiem, jauno ķīmiķu– tehnologu apmācībā, viņi ir tie cilvēki, kas nākotnē strādās ražošanā.

Ar jaunajām iekārtām varēs demonstrēt un modelēt galvenos tehnoloģiskos procesus, kas ir pamatā jebkurai ražošanai – vai tā ir medikamentu, lakas cementa vai jogurta ražošana.»

Turpmākie paredzētie darbi projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» ietvaros ir – jaunas ēkas būvniecība Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes vajadzībām, Rīgā, Āzenes ielā 12 k-1. Šobrīd ir jau izstrādāti vairāku ēku renovācijas tehniskie projekti un uzsāktas iepirkumu procedūras būvniecības darbiem arī ēkām Āzenes ielā 14/24 – RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātei un ieejas mezglam ēkā Āzenes 16/20, kur atrodas RTU Būvniecības fakultāte. Ir izstrādāts arī ēkas Rīgā, Āzenes ielā 12, rekonstrukcijas projekts Elektronikas un telekomunikācijas fakultātes vajadzībām.

Pēc renovācijas pabeigšanas studiju kompleksā «RTU – Pilsēta pilsētā» Ķīpsalā vienkopus atradīsies Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas, Būvniecības, Arhitektūras un pilsētplānošanas, Enerģētikas un elektrotehnikas, Elektronikas un telekomunikāciju, kā arī Transporta un mašīnzinību fakultātes un arī modernizētā RTU Zinātniskā bibliotēka. Svarīgi, ka visas ēkas būs pielāgotas arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Līdz ar to tas būs pirmais šāda veida studentu pilsētiņas projekts Latvijā, kļūstot arī par vienu no modernākajiem inženierzinātņu studiju centriem Baltijā.

Projekta «RTU – Pilsēta pilsētā» pirmo posmu universitāte īsteno ar valsts un Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstu. Projekta kopējās izmaksas: 19 879 035 LVL, tai skaitā: ERAF finansējums (85%) – 16 897 179 LVL; Valsts budžeta finansējums (7.17%) – 1 425325 LVL; RTU līdzfinansējums (7.83%) – 1 556 531 LVL.

Papildu informācija par projektu: www.pilseta.rtu.lv.

25. jūnijs, 2012 plkst. 13:50