Trīs RTU studenti saņem apbalvojumus Valsts zemes dienesta studiju darbu konkursā

22. novembris, 2016
Aija Tokareva un Renārs Pastars. Foto: Mārtiņš Reiniks

Trīs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Būvniecības inženierzinātņu fakultātes studenti saņēmuši godalgotas vietas Valsts zemes dienesta (VZD) rīkotajā konkursā «Augstākās izglītības iestāžu studiju noslēguma labākie darbi».

Atzinības rakstus un apbalvojumus kategorijā «Labākais bakalaura darbs» saņēma divi RTU studenti. Renārs Pastars saņēma atzinību par noslēguma darbu «Nekustamā īpašuma robežzīmju saglabāšana». Tajā veikta padziļināta vēsturiskā, ārvalstu pieredzes, normatīvo aktu un esošās situācijas analīze, kas papildināta ar autora redzējumu un viedokli. Darbā piedāvātais risinājums ir praktiski izmantojams, turpinot iesākto VZD vienotās robežzīmes standarta ieviešanas projektu. Aija Tokareva saņēma atzinību par noslēguma darbā «Būvkonstrukciju ģeodēziskās kontroles metožu efektivitāte» sniegto izvērsto pārskatu par būvniecības procesā izmantojamām mērniecības metodēm kontroles nodrošināšanai, kā arī detalizēti apskatītajām dažādu konstruktīvo elementu uzmērīšanas prasībām un kontrolei izmantojamiem mērniecības instrumentiem.

Linda Toča saņēma atzinības rakstu un apbalvojumu kategorijā «Labākais maģistra darbs». Viņas darbā «Piekrastes zonas kartēšana, izmantojot tālizpētes datus» veikti patstāvīgi secinājumi un argumentācija, atšķirīga pieeja informācijas salīdzināšanā, kas sniedz ieskatu par publisko un komerciālo informācijas resursu pielietojumu Eiropas kontekstā.

Kopumā konkursam šogad tika iesniegti 24 studiju noslēguma darbi no RTU, Latvijas Lauksaimniecības universitātes un Latvijas Universitātes, no tiem astoņi bija diplomdarbi, 12 bakalaura darbi un četri maģistra darbi.

Apbalvošana notika 21. novembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā svinīgā pasākumā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienai.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

22. novembris, 2016 plkst. 15:22