Valsts prezidenta kanceleja aicina uz Dānijas enerģētikas stratēģijai veltītu lekciju

11. februāris, 2011

Valsts prezidenta kanceleja aicina apmeklēt pētnieces, zaļās ekonomikas ekspertes Ketrīnas Ričardsones (Katherine Richardson) lekciju «Zaļā izaugsme – veiksmes atslēga ekonomikas atveseļošanai globālo dabas resursu trūkuma laikmetā: jaunā Dānijas enerģētikas stratēģija». Lekcija notiks 15. februārī plkst. 10.30–12 Latvijas Universitātes Lielajā aulā Raiņa bulvārī 19.

Lekcija tiek organizēta Valsts prezidenta lekciju cikla «Pasaules līderu lasījumi» ietvaros.

Ketrīna Ričardsone ir pasaulē plaši pazīstama pētniece un Kopenhāgenas Universitātes Dabaszinātņu fakultātes dekāna vietniece, kā arī Dānijas Klimata komisijas vadītāja, kuras vadībā ir izstrādāts komisijas ziņojums par to, kā līdz 2050. gadam panākt pāreju no fosilās uz atjaunojamo enerģiju. Dānija ir stingri apņēmusies vistuvākajā laikā nākt klajā ar detalizētu rīcības plānu Klimata komisijas ieteikumu ieviešanai. Dānijas Klimata komisijas ziņojums un citu pasaules ekspertu zināšanas šobrīd ļauj izdarīt zinātnisku apvērsumu – varbūt pat līdzvērtīgu tam, kādu savulaik radīja Darvina teorija.

«Dānijas sabiedrības apņēmība attīstīt savu ekonomiku ir lieliska izdevība, lai arī Latvija, iepazīstoties ar šīs valsts pieredzi, izmantotu to un radītu priekšnoteikumus Latvijas ekonomikas izaugsmei,» ziņo Valsts prezidenta kanceleja.

Lekcija būs noderīga ikvienam, kas interesējas par zaļo ekonomiku un klimata pārmaiņu politikas īstenošanas idejām un iespējām.

Lekcija notiks angļu valodā, tiešraidē to varēs skatīties Latvijas Universitātes portālā www.lu.lv/tiesraide.

Dānijas Klimata komisijas ziņojumu var lejupielādēt.

Lekciju cikls «Pasaules līderu lasījumi» pēc Valsts prezidenta ierosmes tika iedibināts Latvijas Universitātes 90. jubilejas gadā. Valsts prezidenta lekciju cikla mērķis ir dot iespēju Latvijas akadēmiskajiem, inteliģences un mediju pārstāvjiem noklausīties dažādu nozaru, pasaulē ievērojamu personību lekcijas, kas var piedāvāt plašāku skatījumu par globāliem ekonomiskiem, politiskiem un sociāliem jautājumiem un rosinātu domāt par turpmāko procesu virzību.

RTU Informācijas centrs

11. februāris, 2011 plkst. 14:35