Valsts prezidents Raimonds Vējonis iepazīsies ar inženierzinātņu studiju centru

11. aprīlis, 2018
Foto: Valsts prezidenta kanceleja

Apliecinot inženierzinātņu nozīmību tautsaimniecības attīstībā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis ceturtdien, 12. aprīlī, apmeklēs Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu pilsētiņu Ķīpsalā.

Vizītes laikā Valsts prezidents R. Vējonis tiksies ar RTU rektoru akadēmiķi Leonīdu Ribicki un citiem universitātes vadības, kā arī Studentu parlamenta pārstāvjiem, lai apspriestu inženierzinātņu izglītības nozīmi, attīstību un izaicinājumus.

«Bez mūsdienīgi augsti izglītotiem inženieriem valsts tautsaimniecības attīstība nav iedomājama. Latvijā nav nedz zelta, nedz naftas, nedz gāzes. Vienīgā mūsu bagātība – cilvēkresursi. Un vienīgā Latvijas iespēja, ja vēlamies dzīvot attīstītā valstī, ir ieguldīt mūsu jauniešos, viņu zināšanās, jo jaunākās tehnoloģijas, kas dominēs nākotnē, varam apgūt, tikai mācoties, un konkurēt spējam, ne tikai sekojot līdzi tehnoloģiju attīstībai globālā mērogā, bet paši ieguldot savas zināšanas un pieredzi to radīšanā,» uzsver L. Ribickis.

Valsts prezidents vizītes laikā RTU iepazīsies ar studiju un pētniecības vidi RTU studentu pilsētiņā Ķīpsalā, kas jau vairākus gadus tiek mērķtiecīgi veidota par Baltijas reģionā modernāko inženierzinātņu studiju centru, attīstot infrastruktūru, atbilstoši darba tirgus pieprasījumam modernizējot studiju programmas un veicinot sadarbību zinātnisko institūciju un uzņēmumu starpā. R. Vējonis viesosies RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātē, apmeklējot Elektroakustikas laboratoriju, un Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē, izzinot Industriālās enerģētikas un elektrotehnikas institūta laboratorijas un KUKA inovatīvā robota prototipa darbību. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātē viņš tiks iepazīstināts arī ar vēja ģeneratoru, saules paneļu un kolektoru izmantošanu, ar kuriem tiek veicināta atjaunojamo energoresursu lietošana gan fakultātes ēkas uzturēšanā, gan studiju un pētniecības procesā.

Prezidents vizītes laikā iepazīsies arī ar pētījumiem, kas tiek veikti Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Polimēru pārbaužu laboratorijā, apmeklēs Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūta laboratoriju, «Latvenergo» radošo laboratoriju, kas izveidota, lai attīstītu studentu praktiskās iemaņas elektronikā un elektrotehnikā, kā arī veicinātu padziļinātu interesi par šīm jomām gan skolēnu, gan esošo un topošo studentu vidū. Vizītes turpinājumā tiks apmeklēta arī RTU Zinātniskā bibliotēka un Dizaina fabrika – inovāciju centrs studentiem, zinātniekiem un uzņēmumiem, kur sadarbojoties tiek radīti tehniski un dizaina risinājumi jaunu produktu, pakalpojumu un tehnoloģiju attīstībai visdažādākajās nozarēs.

11. aprīlis, 2018 plkst. 9:45