Var izvirzīt pretendentus izcilā ķīmiķa Paula Valdena piemiņas medaļai

15. marts, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultāte (MLĶF) izsludinājusi konkursu Paula Valdena piemiņas medaļas piešķiršanai. Apbalvojumu pasniedz reizi divos gados starptautiski atzītiem ķīmijas, ķīmijas tehnoloģijas, materiālzinātnes un dabas un inženierzinātņu vēstures zinātniekiem, kuri devuši nozīmīgu ieguldījumu Latvijā minētajās jomās. Pretendentus var izvirzīt līdz šā gada 15. aprīlim.

Paula Valdena piemiņas medaļas piešķiršanas mērķis ir saglabāt ķīmiķa Paula Valdena (1863–1957) piemiņu un godināt izcilākos Latvijā strādājošos, kā arī ar Latviju saistītos ķīmijas, ķīmijas tehnoloģijas, materiālzinātnes zinātniekus, dabas un inženierzinātņu vēsturniekus, informē Valdis Kokars, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekāns.

Paula Valdena piemiņas medaļu kopš 1987. gada saņēmuši vairāki izcili zinātnieki. 2003. gadā par izcilu ieguldījumu medicīniskās ķīmijas attīstībā Latvijā un darbu sēriju, kas veltīta jaunu pieeju ārstnieciskolīdzekļu radīšanā, balvu saņēma Ivars Kalviņš. Savukārt par mūža ieguldījumu ķīmijas un ķīmijas tehnoloģijas vēstures pētīšanā un Ķīmijasmuzeja izveidošanu un tā darbības nodrošināšanu balvu piešķīra IlgvaramGrosvaldam. 2007. gada nogalē par godu RTU 145. jubilejas gadam un 50. gadskārtai kopš Paula Valdena aiziešanas mūžībā medaļu piešķīra Latvijas Organiskās sintēzes institūta fizikāli organiskās laboratorijasvadītājam akadēmiķim Edvardam Liepiņam par ievērojamu devumu organisko vielu un proteīnu struktūras atšifrēšanā ar KMR spektroskopijas palīdzību, kā arī viņa skolotājam Kurtam Vītriham (Wütrich, Šveice) – 2002. gada Nobela prēmijas laureātam ķīmijā. Medaļu piešķīra arī ilggadējam Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes dekānam akadēmiķim Valdim Kamparam par devumu organisko savienojumu donorakceptoru mijiedarbību likumsakarību noskaidrošanā un jaunu fotojūtīgu materiālu radīšanā.

Pretendentus Paula Valdena piemiņas medaļai var izvirzīt zinātnes un izglītības  institūcijas, valsts un sabiedriskās organizācijas vai privātās personas.

Pieteikumu iesniegšanas termiņš ir šā gada 15. aprīlis. Izvirzot pretendentus, vienā eksemplārā jāiesniedz šādi dokumenti:

• motivēts izvirzītāja ieteikums, parādot pretendenta darba nozīmīgumu,
  • ziņas par autoru (Curriculum vitae), norādot darba un mājas adresi, tālruni un elektroniskā pasta adresi,
  • nozīmīgāko publicēto darbu saraksts.

Materiāli jāiesniedz RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātēĀzenes ielā 14/24, 2. stāvā, 269. kabinetā, Rīga, LV-1048 (Tālruņi uzziņām: 67089117, 67089249, 67089220).

RTU Informācijas centrs

15. marts, 2011 plkst. 10:27