Viļņas Ģedimina tehniskā universitāte ar plenārsēdi atzīmē RTU 150. jubileju

17. decembris, 2012

Viļņas Ģedimina tehniskajā universitātē (VĢTU) 6. decembrī notika 16. Lietuvas zinātņu vēsturnieku konference «Zinātne un tehnika Lietuvā». Konferences plenārsēde bija veltīta RTU 150 gadu jubilejai, jo mūsu augstskolā 19. un 20. gadsimtā studēja daudzi lietuviešu inženieri, piemēram, Jozs Tūbelis, kas 1919.–1920. gados bija Lietuvas izglītības ministrs u. c.

RPI absolventiem bija nozīmīga loma ne tikai inženierzinātņu, bet arī augstākās tehniskās izglītības attīstībā, jo kādreizējie RPI studenti kļuva par mācībspēkiem Kauņas Universitātē.

Plenarsēdē ar referātiem uzstājās VĢTU rektors Alfons Daniūnas un RTU rektors L. Ribickis, bet RTU HI vad. pētniece Alīda Zigmunde nolasīja referātu par pedagogu ar augstāko izglītību sagatavošanu Rīgas Politehnikuma un Rīgas Politehniskajā institūtā (1862–1919).

Pēc konferences tika parakstīts RTU un Viļņas Ģediminas tehniskās universitātes sadarbības līgums.

RTU Informācijas centrs

17. decembris, 2012 plkst. 12:20