2012. gada RTU atklātā šaha čempiona titulu iegūst Toms Kantāns

10. decembris, 2012
.
.
.

9. decembrī RTU telpās Kaļķu ielā 1 notika Rīgas Tehniskās universitātes atklātais čempionāts šahā.

Sacensībās piedalījās 16 RTU studenti, pasniedzēji un aicinātie dalībnieki. Dalībnieku sastāvs šogad bija ļoti spēcīgs. Čempiona tituls tika noskaidrots 7 kārtās pēc Šveices sistēmas ar laika kontroli 15 min + 5 s par katru izdarīto gājienu.

Ar 5,5 punktiem no 7 iespējamajiem 1. vietu izcīnīja Latvijas reitingsaraksta 2. numurs – Normunds Miezis (SK). Vienīgo zaudējumu N. Miezis piedzīvoja pret 4. vietas ieguvēju Matīsu Mustapu. Ar tādu pašu punktu skaitu, bet sliktāku koeficientu 2. vietu ieguva Toms Kantāns (DITF). Tā kā N. Miezis patreiz nav ne RTU students, ne pasniedzējs, tad par RTU 2012. gada čempionu kļuva T. Kantāns. Ar 5 punktiem no 7 iespējamajiem 3.vietu ieņēma Laura Rogule (TMF). Savukārt, 4. vietu ieņēma Matīss Mustaps, sekoja Egons Lavendelis (DITF), Vitāljis Ļevčenkovs (IEVF), Oskars Marcinkēvičs (TMF), Mihails Gutmans (TMF) un citi.