8. jūlijā uzņēmēji motivēs jauniešus studēt inženierzinātnes

5. jūlijs, 2013

8. jūlijā, pirmajā dokumentu pieņemšanas dienā Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU), vairāki desmiti Latvijas uzņēmumu piedalīsies akcijā «Visi grib inženierus!», kuras laikā RTU studentu topošie darba devēji veidos simbolisku rindu, tādējādi uzsverot lielo pieprasījumu pēc inženierzinātņu speciālistiem.

Līdzīgi kā sagaidot kārtējo jauno tehnoloģiju sasniegumu, piemēram, iPhone, uzņēmēji un RTU pārstāvji 8. jūlija rītā no plkst. 9 līdz 12 pieRTU ēkas ieejas Kaļķu ielā 1 veidos «dzīvo» rindu un sveiks pirmos jauniešus, kuri ieradīsies iesniegt dokumentus studijām.

Uzņēmuma «AERODIUM» komunikācijas un mārketinga vadītāja Līga Gablika pamato lielo inženierzinātņu speciālistu pieprasījumu: «Vēja tuneļu radīšanas un izstrādes pamatā ir inženierzinātnes. Lielākā daļa mūsu inženieru ir RTU absolventi, tādēļ priecājamies par šādu RTU iniciatīvu. Palielinoties darba apjomam, mēs, protams, palielināsim arī savu inženieru kolektīvu un sniegsim pasaules pieredzi RTU absolventiem.»

«Katrs trešais mūsu uzņēmuma darbinieks ir RTU absolvents, tāpēc jo īpaši novērtējam RTU studiju kvalitāti un nozīmi mūsu – informācijas tehnoloģiju – nozarē. Piedaloties RTU rīkotajā kampaņā, mēs vēlamies jauno studentu acīs izcelt datorzinātņu studiju sniegtās karjeras iespējas un atgādināt, ka darbs IT jomā šobrīd ir viena no radošākajām profesijām pasaulē,» uzsver «Exigen Services Latvia» valdes priekšsēdētājs Ivars Puksts.

Savukārt «Pipelife Latvia» pārstāvji norāda: «Viens no jaunākajiem «Pipelife Latvia»darbiniekiem, kurš ikdienā strādā ar vairāku miljonu vērtiem projektiemtepat Latvijā,  joprojām studē inženierzinātni un ir labs piemērs tam, kā iespējams veidot savu karjeru kā veiksmīgam un profesionālam nozares ekspertam. Piedaloties RTU rīkotajā akcijā «Visi grib inženierus!», mēs vēlamies atbalstīt šo iniciatīvu un aicināt jauniešus uzzināt vairāk pariespējām, ko sniedz mācības un darbs šajā nozarē.»

Akcijas «Visi grib inženierus!» mērķis ir popularizēt inženierzinātņu studijas un norādīt uz plašajām darba iespējām Latvijā un citur pasaulē pēc diploma iegūšanas. Akcijas laikā uzņēmumi potenciālajiem darbiniekiem un citiem interesentiem prezentēs savas darbības sfēras, kāarī iesaistīs dažādās aktivitātēs.

Akcijā piedalīsies «Tele2», «Latvenergo», «Tieto», «Lattelecom», «AERODIUM», «GlaxoSmithKline Latvia», «Voldemārs», «AIESEC.lv», «Severstallat», «Atea Global Services», «prakse.lv», «RAGN-SELLS», «Latvijas Energoceltnieks», «Arta-F», «Rīgas Satiksme», «Pipelife Latvia», «Exigen Services Latvia» un Mašīnbūves un metālapstrādes rūpniecības asociācija un citi.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi