Atklāts RTU Ķīpsalas peldbaseina sociālais dienas aprūpes centrs

12. jūnijs, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Ķīpsalas peldbaseins ar ievērojamu Rīgas domes atbalstu īstenojis nozīmīgu sociālo projektu un radījis jaunu iespēju Rīgas iedzīvotājiem, izveidojot sociālo dienas centru, kura dalībniekiem būs iespēja integrēties sabiedrībā un izmantot visas sporta kompleksa piedāvātās iespējas.

Skatīt galeriju

kipsalas_peldbaseins.jpgRTU Ķīpsalas peldbaseina sociālā dienas centra oficiālā atklāšana notika12. jūnijā. RTU Ķīpsalas peldbaseina sociālā dienas centra atklāšanā piedalījās RTU rektors Leonīds Ribickis, Rīgas domes priekšsēdētāja vietnieks Andris Ameriks, RTU Ķīpsalas peldbaseina valdes priekšsēdētājs, RTU rektora vietnieks administratīvajos jautājumos Zigmunds Zitmanis, RTU Ķīpsalas peldbaseinaizpilddirektors Andris Lodziņš.

Šis ir nozīmīgs un Latvijā vēl nebijis projekts: sociālās atstumtības riskam pakļautām personām tiek dota iespēja ne tikai integrēties sabiedrībā, bet arī izmantot sporta kompleksa piedāvātās iespējas, tai skaitā peldēšanu, kas ir tik svarīga cilvēka veselībai un attīstībai un citas sporta aktivitātes.

Sociālā dienas centra mērķis ir attīstīt sociālās rehabilitācijas pakalpojumus sociālās atstumtības riskam pakļautām personām, lai veicinātu viņu integrāciju sabiedrībā. Dienas aprūpes centrā plānots izstrādāt individuālos sociālās rehabilitācijas plānus, sniegt sociālā darbinieka pakalpojumus, piedāvāt dažādu sociālo prasmju treniņus, kā arī rīkot brīvā laika pavadīšanas pasākumus – fiziskas nodarbības, peldēšanu, radošas darbnīcas. Dienas centrā tiek gaidīti bērni no daudzbērnu, nepilnām, maznodrošinātām un trūcīgām ģimenēm, personas ar funkcionāliem traucējumiem, jaunieši pēc ārpusģimenes aprūpes un personas pirmspensijas un pensijas vecumā.

Sociālās rehabilitācijas centrā tiks iesaistītas vairāk nekā 150 mērķa grupas personas, un pēc projekta īstenošanas beigām vienai mērķa grupas personai tiks piedāvāta darbavieta – klientu apkalpošanas speciālists – RTU Ķīpsalas peldbaseinā.

Projekts tapis ar Eiropas Sociālā fonda atbalstu 100 000 LVL apmērā. Programmas kvalitatīvai īstenošanai ir piesaistīti četru dažādu nozaru speciālisti no Latvijas: veselīga dzīvesveida eksperts, drošības jautājumu eksperts, sociālo pakalpojumu jomas eksperts, kā arī psihodrāmas terapijas eksperts no Zviedrijas.

RTU Informācijas centrs

12. jūnijs, 2012 plkst. 0:00