Auto rallija sacensībās «EkoOrientēšanās» ekonomiskākā komanda brauc ar 2,1 litru patēriņu uz 100 km

4. jūnijs, 2013

Sestdien, 1. jūnijā, maršrutā Rīga – Liepāja notika Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu organizētas auto rallija sacensības «EkoOrientēšanās». Sacensībās, kur galvenais rādītājs ir ekonomiska braukšana, orientēšanās ar karti un precizitāte laika kontroles punktos, piedalījās 38 ekipāžas ar dažādām mašīnām – no nelieliem pilsētas auto līdz sporta automašīnām kā «Subaru WRX STi».

Sacensību starts pirmajai komandai tika dots plkst.  11 no tirdzniecības, modes un izklaides centra «Rīga Plaza», savukārt pēdējā ekipāža galapunktā ieradās ap plkst.  21.30. Sacensībās piedalījās vairāk nekā 160 dažāda vecuma dalībnieki, kuri, spītējot karstajiem laikapstākļiem, dienas laikā iesaistījās 12 aizraujošos kontrolpunktos visas trases garumā.

Dienas laikā sacensību dalībnieki iepazina maizes ceptuvi «Lāči», apmeklēja vairākus bijušās PSRS militārus objektus, kā arī nokļuva citās vēsturiskās un tūrisma vietās. Kontrolpunktos dalībniekiem bija jārisina gan āķīgi prāta uzdevumi, gan jāpierāda prasmes auto riepas nomaiņā, bija iespēja pacelties Ložmetējkalna skatu tornī ar virvju palīdzību un reālā dzīvē uzspēlēt «Dusmīgo putnu» spēli.

Ekonomiskākā komanda ar «Volvo S80» ir spējusi 304 km distanci veikt tikai ar 6,58 litriem degvielas, uzrādot vidējo degvielas patēriņu 2,16 litri uz 100 km, arī nākamo ekipāžu vidējais patēriņš bija ievērojami zems, salīdzinot ar patēriņu ikdienā.

«Priecē, ka cilvēki bija gatavojušies sacensībām un aizmirsuši vecos braukšanas paradumus, pārorientējoties uz ekonomisku braukšanu. Dažas komandas, lai sasniegtu labākus rezultātus, bija uzlabojušas auto aerodinamiku, pasekojušas līdzi spiedienam riepās un auto tehniskajam stāvoklim, kā arī trases laikā aizdomājās par kondicioniera lietošanu – bija ļoti karsta diena. Patīkami bija pavērot auto daudzveidību sacensībās, kā arī dalībnieku dažādību: sākot ar jauniešu kompānijām un beidzot ar ģimeņu ekipāžām. Ceru, ka arī pēc sacensībām dalībnieki turpmāk domās par savu braukšanas stilu,» stāsta galvenais organizators, RTU SP Sociālo lietu nodaļas vadītājs Kaspars Dobrais.

Šādas sacensības notiks arī nākamgad. Pasākuma organizatori pateicas dalībniekiem par nerimstošo entuziasmu un izturību karstajā dienā, kā arī pasākuma lieldraugiem un atbalstītājiem.

Sacensību rezultāti.

RTU Studentu parlaments