Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs izsludina projektu konkursu

6. augusts, 2012

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs izsludina projektu konkursu 2013. gadam, kurā uz finansiālu atbalstu var pretendēt Baltijas valstu augstskolas un zinātniskās institūcijas, lai īstenotu zinātniskus projektus sadarbībā ar Vāciju.

Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs apvieno vairākas organizācijas, iniciatīvas un projektus Vācijas un Baltijas valstu augstskolu sadarbības un akadēmiskās apmaiņas jomā. Ik gadu Augstskolu birojs piešķir līdzekļus zinātniskiem projektiem Baltijas augstskolām, kā arī patstāvīgi rīko Vācijas zinātnieku vieslekcijas Baltijā.

Atbalstīti tiek projekti jebkurā zinātnes nozarē un visdažādākajās formās, piemēram, vieslekcijas, konferences, publikācijas vai tulkojumi. Viena projekta īstenošanai Augstskolu birojs piešķir finansējumu līdz 5 000 EUR.

Projekti, kurus plānots īstenot laika posmā no 2013. gada 1. janvāra līdz 15. decembrim, Augstskolu birojā jāiesniedz līdz 2012. gada 15. oktobrim, savukārt projektus, kurus plānots uzsākt pēc 2013. gada 1. jūlija, var iesniegt līdz 2013. gada 15. martam. Abos gadījumos projektu īstenošana jānoslēdz līdz 2013. gada 15. decembrim.

Lēmumu par atbalstu projektiem pieņem Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja valdes izveidota komisija, kura sastāv no Igaunijas, Latvijas, Lietuvas un Vācijas zinātniekiem. Izšķirošais kritērijs ir projekta zinātniskā kvalitāte, bet vērā tiek ņemta arī projekta zinātniskā lietderība attiecībā uz zinātni Baltijas valstīs, atpazīstamība sabiedriskajā telpā, projekta mērķu ilgtspēja un plānotā multiplikatīvā ietekme, veikto plānošanas darbu pamatīgums un vācu partnera izvēles pamatojums.

Plašāka informācija par projektu konkursu, konkursa vadlīnijas un iesniedzamo dokumentu veidlapas atrodamas Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja mājaslapā.

Projektus finansē Vācijas Akadēmiskais apmaiņas dienests (DAAD) no Vācijas Ārlietu ministrijas piešķirtajiem līdzekļiem.

6. augusts, 2012 plkst. 16:09