Dejotāja Vija Vētra ar koncertu RTU svinēs 96. dzimšanas dienu

27. maijs, 2019

Pazīstamā dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe Vija Vētra ar koncertu «Dubultportrets» 11. jūnijā Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1, atzīmēs 96 dzīves un 76 skatuves darba gadus. Koncerta sākums – plkst. 19.00.

Koncertā piedalīsies RTU instrumentālā grupa «Gaiva», vadītāja Ilana Lode, aktrises Raimonda Vazdika un Indra Burkovska, vokāliste Kristīna Zaharova, kā arī  V. Vētras deju grupa «Rituāls». Programmā – V. Vētras oriģināldejas uz skatuves un filmās.

V. Vētra kopš 1990. gada ik vasaru no ASV ierodas Latvijā un sniedz koncertus un meistarklases. Māksliniece savu dejas mākslu izkopusi Vīnes Mūzikas akadēmijas un konservatorijas deju nodaļā, indiešu klasiskās dejas – Indijā, spāņu flamenko – Spānijā un moderno skatuves deju – Vīnē un ASV. Par sevi V. Vētra allaž teic: «Dodiet tikai man skaņu, es to izdejošu! Ja nebūs skaņas, es izdejošu arī klusumu.»

Mākslinieces mūžs lielākoties aizvadīts tālumā no Latvijas. Pēc Otrā pasaules kara bēgļu gaitas viņu aizveda uz Vāciju, bet jau drīz vien V. Vētrai pavērās iespēja atstāt trūkuma mākto Bavāriju un izceļot uz Austrāliju. Pēc tur nodzīvotiem 16 gadiem radošā darbība V. Vētru aizveda uz ASV, kur viņa dzīvo joprojām.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. maijs, 2019 plkst. 10:11