Astoņi RTU studenti saņem sporta stipendijas

16. novembris, 2016
Foto: Pixabay

Astoņi Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti 2016./2017. studiju gadā kļuvuši par Latvijas Sporta federācijas padomes (LSFP) stipendiātiem, saņemot no 400 līdz 1200 eiro lielas stipendijas par sportistu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem pēdējā gada laikā. Kopumā stipendiju konkursam pieteicās 81 pretendents, no kuriem LSFP lēmusi stipendijas piešķirt 48 Latvijas sportistiem.

1200 eiro stipendija piešķirta RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) Cēsu filiāles 3. kursa studentam Mārtiņam Blūmam, kurš pārstāv kalnu riteņbraukšanu.

1000 eiro stipendija piešķirta RTU Rīgas Biznesa skolas (RBS) 1. kursa studentam bridžistam Jānim Arvīdam Ilziņam, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) 1. kursa studentam paukotājam Vitālijam Kucebam un RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes (MTAF) 3. kursa studentam, kurš pārstāv grieķu-romiešu cīņas disciplīnu – Ņikitam Masjukam.

800 eiro stipendija piešķirta Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) 1. kursa maģistrantam peldētājam Ģirtam Feldbergam, kā arī 2. kursa maģistrantūras studentam Matīsam Preimanim no RTU MTAF, kurš pārstāv kalnu riteņbraukšanu.

400 eiro stipendija piešķirta 3. kursa studentam Miķelim Dāvim Dravniekam no RTU RBS, kurš pārstāv florbolu, un 5. kursa Būvniecības inženierzinātņu fakultātes (BIF) studentam vieglatlētam Ģirtam Dubinskim.

Viens no konkursa galvenajiem mērķiem ir atbalstīt sekmīgi studējošos izlases līmeņa sportistus, sniedzot materiālo atbalstu mācību un treniņu darbam. Stipendiju finansēšanas avots ir valsts budžeta programma «Sports».

LSFP Sporta stipendijas piešķir kopš 2007. gada. Lēmumu par stipendiju piešķiršanu pieņem LSFP valde, pamatojoties uz Sporta stipendiju komisijas rekomendāciju, kas balstīta uz sportistu sekmēm un sportiskajiem sasniegumiem pēdējā gada laikā. Ik gadu piešķirto stipendiju apmērs atkarīgs no pieejamā stipendiju fonda attiecīgajā gadā, tomēr tas nevar pārsniegt 1500 eiro vienam studentam par vienu studiju gadu. Stipendija paredzēta stipendiātu akadēmiskās un sportiskās izaugsmes sekmēšanai.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

16. novembris, 2016 plkst. 15:04