Diskusija: televīzijas torņa nākotnes perspektīvas

4. februāris, 2013

5. februārī plkst. 10 Rīgas radio un televīzijas tornī norisināsies VAS «Latvijas Valsts Radio un televīzijas centrs» (LVRTC) un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes mācībspēku, ekspertu un studentu kopīgi organizēta diskusija par televīzijas torņa nākotnes perspektīvām.

RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studentiem ziemas sesijā bija dots kursa darba uzdevums izstrādāt metus «Tematiskam TV torņa pieguļošās teritorijas un telpu labiekārtojumam». Tā rezultātā ir radītas vairāk kā20 planšetes ar metiem, kas sākot ar 5. februāri tiks izstādīti Zaķusalā – Rīgas radio un televīzijas tornī.

«Studentu paveiktais ir labs pamats diskusijai par Eiropas Savienībā augstākā televīzijas torņa nākotni. Tornis godam veic savus tehniskos pienākumus, nodrošinot elektronisko sakaru pakalpojumus, taču šai vietai ir pietiekami liels potenciāls, lai tā būtu ne tikai ierasta pilsētas panorāmas sastāvdaļa, bet arī visā Eiropā populārs tūrisma elements un atpazīstams pilsētvidesobjekts. Šajā diskusijā plānojam apskatīt dažādus virzienus torņa attīstībā, izskatīt šo virzienu iespējas un šķēršļus, rezultātā nonākot pie secinājumiem, kas mums kā torņa īpašniekiem ļaus plānot tā nākotni,»norāda televīzijas torņa īpašnieka LVRTC valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta.

Diskusijā piedalīsies RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes dekāns Uģis Bratuškins, profesors Jānis Krastiņš, arhitekti Jānis Dripe un Ingurds Lazdiņš un VAS «Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs» valdes priekšsēdētājs Jānis Bokta, kā arī studenti, kas izstrādājuši torņa un tam piegulošās teritorijas labiekārtošanas plānus.

RTU Informācijas centrs

4. februāris, 2013 plkst. 13:53