Dombrovskis pauž atbalstu RTU iesaistei augstākās izglītības reformas plānošanā

2. oktobris, 2009

Lai apspriestu augstākās izglītības un zinātnes finansējumu 2010. gadā ceturtdien, 1. oktobrī, Rīgas Tehniskās universitātes vadība tikās ar LR Ministru prezidentu Valdi Dombrovski.

02.10.2009.
 Skatīt galeriju

Tiekoties ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) vadību, Ministruprezidents Valdis Dombrovskis (JL) paudis atbalstu RTU centieniemiesaistīties augstākās izglītības reformas plānošanā, kā arī solījisrisināt Eiropas Savienības struktūrfondu projektu līdzfinansējumajautājumu.

dombrovskis_rtu.jpg

Lai apspriestu augstākās izglītības un zinātnes finansējumu2010. gadā un pārrunātu plānoto Latvijas augstākās izglītības sistēmasreformu ar RTU vadību, V. Dombrovskis ceturtdien, 1. oktobrī, ieradāsdarba vizītē Rīgas Tehniskajā universitātē.

Tikšanās laikā Ministru prezidents pauda atbalstu RTU pārstāvjadalībai ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) izveidotajā darba grupā,kas plāno reformas Latvijas augstākās izglītības sistēmā. Iepriekš RTUlūgums pievienoties darba grupai tika noraidīts.

Tiekoties ar Ministru Kabineta vadītāju, RTU vadība prezentēja arīvienotā RTU teritoriālā kompleksa izveidi Ķīpsalā, kas ir būtiskaplānoto augstākās izglītības reformu sastāvdaļa inženiertehnisko nozarusekmīgai attīstībai. Tika aktualizēts arī Eiropas Savienībasstruktūrfondu finansējuma apguves jautājums un ar to saistītāsproblēmas. Tās galvenokārt saistītas ar to, ka ievērojami kavējasstruktūrfondu apguves uzsākšana un augstskolām arī nav brīvu līdzekļulīdzfinansējuma nodrošināšanai. RTU rektors Ivars Knēts: «Samazinātafinansējuma apstākļos augstākās izglītības un zinātnes turpmākāpastāvēšana un attīstība, uzņēmējiem nepieciešamo tehnoloģiju uninovāciju izstrāde, kā arī mācībspēku un studentu motivācija paliktLatvijā ir tieši atkarīga no sekmīga un ātra ES struktūrfondufinansējuma izmantošanas, tādēļ esam ļoti nobažījusies par kavēšanos unlīdzfinansējumu.» V. Dombrovskis pauda izpratni par problēmu un solījato risināt.

RTU Informācijas centrs

2. oktobris, 2009 plkst. 9:54