Donoru dienās RTU asinis ziedojis 161 cilvēks

14. februāris, 2013

Vakar, 13. februārī, Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) saistībā ar projektu «Mīlestības svētki» notika 2. Donoru diena, kuras laikā 88 cilvēki ziedoja asinis, dodot savu ieguldījumu sabiedrības labā. Pirmajā Donoru dienā, kas notika 30. janvārī, asinis ziedoja 73 RTU brīvprātīgie.

Skatīt galeriju

donoru_diena-2013_0025-29.jpgSociālais projekts «Mīlestības svētki» katru gadu tiek rīkots ar mērķi palīdzēt nelaimē nonākušajiem. Šogad studenti sadarbībā ar Valsts asinsdonoru centru (VADC) rīko astoņas asins Donoru dienas laika posmā no 22. janvāra līdz 26. februārim.

RTU Donoru dienas dalībnieki saņēma arī biļeti uz projekta «Mīlestības svētki» noslēguma pasākumu 28. februārī, kas notiks kinoteātrī «Kino Citadele». Pasākumā varēs baudīt vakaru populāru un studentu vidū iemīļotu grupu un dziedātāju pavadībā uz trīs skatuvēm, vērot kādu no jaunākajām filmām 10 kinozālēs, kā arī – neiztikt bez uzrunām, konkursiem un citiem pārsteigumiem.

Ja vēl neesat paspējis ziedot asinis, ir iespēja to izdarīt:

• 19. februārī – Rīgas Starptautiskā ekonomikas un biznesa administrācijas augstskolā (RISEBA), Rīgā, Meža ielā 3,
  • 20. februārī – Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), Rīgā, Sēlpils ielā 6 – VADC telpās,
  • 26. februārī – kinoteātrī «Kino Citadele» (Rīgā, 13. janvāra ielā 8).

Ziedojot asinis, cilvēka organismā tiek stimulēta asinsrades sistēma, atjaunojot asins sastāvu.  Veselam cilvēkam asins zaudējums nav kaitīgs.Tieši pretēji – donori mazāk slimo ar akūtām un hroniskām slimībām. Iesaistoties asinsdonoru kustībā, cilvēkam ir iespēja palīdzēt citiem, kam nepieciešamas asinis.

Projektu «Mīlestības svētki 2013» sadarbībā ar VADC organizē četras Latvijas augstskolas: RTU Studentu parlaments, Biznesa augstskolas Turība Studējošo pašpārvalde, RISEBA Studējošo pašpārvalde, RSU Studējošo pašpārvalde. «Mīlestības svētku» galvenais atbalstītājs ir SEBbanka. Atbalsta – draugiem.lv, uzziņu dienests «1188», INBOX.LV, ISIC.lv, Chaula.TV, otrapuse.lv, STAR FM, bārs «Just», Live Riga.

Vairāk par «Mīlestības svētkiem».

RTU Informācijas centrs

14. februāris, 2013 plkst. 11:12