Drēzdenes Tehniskās universitātes vieslektoru lekcija par kompozītmateriāliem

6. novembris, 2012

Piektdien, 23. novembrī, plkst. 14.30 Rīgas Tehniskās universitātes Būvniecības fakultātē (RTU BF), Āzenes ielā 16/20, 137. telpā notiks Drēzdenes Tehniskās universitātes vieslektoru lekcija «Kompozītmateriālu konstrukcijas ar integrētu svārstību kontroli un integrētas bojājumu diagnostikas funkcijas».

Vieslekcija sāksies ar īsu ievadu par Drēzdenes Tehnisko Universitāti un Drēzdenes pilsētu kā unikālu vietu zinātniskajai pētniecībai. Tālāk sekos prezentācija par DTU Vieglo konstrukciju un polimēru tehnoloģiju institūtu. Klausītāji tiks iepazīstināti ar institūta «viena avota vieglo konstrukciju inženierrisinājumi» filozofiju, kā arī ar nacionāli un starptautiski atzīto Drēzdenes Modeli «Funkcionāli integrēti vieglo konstrukciju inženierrisinājumi multi-materiālu projektēšanā». Tam sekos ieskats pētniecības projektos, kas saistīti ar jaunākajām tendencēm automobiļu un aviācijas rūpniecības nozarēs.

Vieslekcijas otrā daļa tiks veltīta institūta konstrukciju diagnostikas un dinamikas laboratorijas aktivitātēm. Laboratorijas darbā galvenais uzsvars tiek likts uz kompozītmateriālu praktisko uzlabošanu ar aktīvām funkcijām, tādām kā svārstību slāpēšana vai konstrukciju tehniskā stāvokļa monitorings. Aktīvās funkcijas tiek realizētas, konstrukcijās integrējot dažādas sensoru un ierosinātāju sistēmas un izmantojot atbilstošus signālu apstrādes algoritmus.

Vieslekcijas noslēgumā tiks runāts par jaunākajiem pētījumiem kompozītmateriālu konstrukciju diagnostikas metožu izstrādes jomā. Šie pētījumu ir saistīti ar materiāla svārstību slāpēšanas īpašību izmantošanu kā diagnostikas funkciju vai arī atbilstošu konstrukciju bojājumu modeļu izmantošanu diagnostikas procesa laikā.

Vieslekcija notiks angļu valodā.

Plašāka informācija mājāslapā.

6. novembris, 2012 plkst. 10:56