Dziesmu svētku gadu RTU studenti sāks ar Koru karu

22. februāris, 2013

Par godu XXV Vispārējiem latviešu Dziesmu un XV Deju svētkiem, kas norisināsies no 2013. gada 30. jūnijam līdz 7. jūlijam, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Studentu klubs 27. februārī pulcinās universitātes tautas mākslas kolektīvus dziesmotā pasākumā «RTU Koru karš». Ieeja bez maksas.

27. februārī plkst. 19 RTU Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1) norisināsies Koru karš, kurā dziedāšanā un erudīcijā sacensīties četras komandas, atbildot uz jautājumiem par Dziesmu svētku tradīcijām Latvijā. Komandās startēs universitātes dziedošo tautas mākslas kolektīvu dalībnieki. Uzvarētāji iegūs galveno balvu – četras stundas Latvijas Radio skaņu ierakstu studijā.

Pasākumadalībnieku sniegumu vērtēs žūrija: RTU vīru kora «Gaudeamus» mākslinieciskais vadītājs, galvenais diriģents un Dziesmu svētku noslēguma koncerta mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss, RTU sieviešukora «Delta» mākslinieciskā vadītāja un galvenā diriģente Inta Eizenberga-Cērmane un RTU Studentu kluba direktore Asja Visocka.

Korukaru vadīs Latvijas Radio žurnālists, producents un programmu vadītājs Dzintars Tilaks, kurš ir arī to «Koru karu» idejas autors, kas 2008. gadā norisinājās Latvijas Radio tiešraidēs, sagaidot XIV Dziesmu svētkus.

«Dziesmu un deju svētki studentiem ir nepārtraukts un aizraujošs radošā darba process: ik nedēļu universitātes zālēs pulcējas dziedātāji un dejotāji, kuri apgūst svētku repertuāru. Lai mēģinājumu procesā iedvestu jaunu dzirksti, RTU organizē sava veida mazos dziesmu svētkus – Koru karu, kura laikā vēl pirms skatēm un kopmēģinājumiem Mežaparka estrādē jautrā atmosfērā varēs ievingrināt balsis un radoši izpausties,» norāda A. Visocka.

RTU vīru koris «Gaudeamus» un sieviešu koris «Delta» Dziesmu svētkos piedalās jau kopš 1960. gada, savukārt kopš 2008. gada tiem piepulcējušies arī RTU Rīgas Biznesa skolas jauktais koris un vokālais ansamblis «Jauna nianse».

Papildu informācija pa tālr. 67089477, www.kulturartu.lv un RTU Studentu klubā, Rīgā, Kaļķu ielā 1, 216. telpā.

Pasākums notiek ar RTU Attīstības fonda un apgāda «Kontinents» atbalstu.

RTU Informācijas centrs

22. februāris, 2013 plkst. 9:58