Eiropas Ekonomikas zonas un Norvēģijas finanšu instrumenta aktivitāte «Stipendijas»

5. februāris, 2013

Programmas ietvaros Latvijas augstskolu jebkura līmeņa un virziena studentiem un mācībspēkiem iespējams iegūt stipendijas mācību mobilitātei Norvēģijā, Islandē un Lihtenšteinā:

• studentiem no 3 līdz 11 mēnešiem – studijas;
  • mācībspēkiem līdz 6 nedēļām – mācību kursi;
  • augstskolu darbiniekiem līdz 1 nedēļai – mācību kursi.

Stipendijas ir divpusējās sadarbības projekti, kuru īstenošanai nepieciešams projekta partneris Norvēģijā, Islandē vai Lihtenšteinā. «Norvēģijas centrs starptautiskajai sadarbībai izglītībā» mājaslapā ir pieejama partneru meklēšanas datubāze.

Projekta iesniedzējs
Aktivitātē var piedalīties valsts, privātās augstskolas un koledžas no Latvijas un Islandes, Norvēģijas un Lihtenšteinas. Augstskolai jābūt piešķirtai Erasmus Universitātes hartai. Starp Latvijas un donorvalsts augstskolu jābūt noslēgtam sadarbības līgumam, kas garantē abpusēju studentu apmaiņu. Katra augstskola izsludina iekšējo konkursu, kura rezultātā studijām Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Islandē tiek atlasīti spējīgākie un motivētākie studenti. Projektu piesaka Latvijas puse, savukārt donorvalstu institūcijas (no Norvēģijas, Islandes un Lihtenšteinas) piedalās projekta īstenošanā kā projekta partneri.

Stipendiju apjoms un studiju ilgums
Studentiem:

• stipendijas apmērs  ir 1200 eiro mēnesī. Finansējums paredzēts ceļa, uzturēšanās un apdrošināšanas izdevumiem. Papildus no šīs naudas var segt  mācību maksu līdz 1000 eiro (izņemot reģistrācijas maksu). Mācību maksa tiks segta pēc faktiskajiem izmaksām (ir jāiesniedz rēķins);
  • mācību ilgums ir paredzēts no 3 līdz 11 mēnešiem, līdz ar to katrs stipendiāts var saņemt stipendiju no 3 600 eiro līdz 13 200 eiro.

Augstāko izglītības iestāžu personālam:

• stipendijas apjoms vienai mobilitātei ir no 1600 eiro līdz 3000 eiro par mobilitātes periodu. Stipendija sedz ceļa izdevumus, uzturēšanās un apdrošināšanas izdevumus, kā arī maksu par mācību kursiem;
  • mobilitātes ilgums var būt no vienas līdz sešām nedēļām.

Pēc projekta apstiprināšanas avansa maksājums projekta īstenotājam ir paredzēts 80% apmērā, bet atlikušie 20% tiek izmaksāti pēc tam, kad VIAA ir apstiprinājusi projekta noslēguma pārskatu.

Projektu konkurss
Stipendiju aktivitātē  ir plānotas divas atklāta konkursa kārtas:
1. kārta –2013. gada  pavasarī;
2. kārta – 2013. gada decembrī.
Ja no 1. un 2. kārtas atliks neizlietots finansējums, 2014. gadā tiks izsludināts papildus konkurss.

Sagatavošanās vizītes
Pirms projekta pieteikuma veidošanas vai tā īstenošanas laikā iespējams iegūt finansējumu sagatavošanas vizīšu organizēšanai.
Sagatavošanas vizītē var atrast un iepazīt iespējamos partnerus un kopīgi plānot projekta pieteikuma izstrādi. Sagatavošanās vizītes laikā var tikt pārrunāti sadarbības modeļi, lomas, definēti turpmākās sadarbības mērķi, uzdevumi, atbildības, sadarbības aktivitāšu plāns un izstrādāts projekta pieteikums.

Potenciālie projektu iesniedzēji var:

• apmeklēt vai organizēt konferences, seminārus;
  • organizēt tikšanos ar potenciālajiem partneriem personīgi.

Finansējums tiks piešķirts potenciālajiem projekta iesniedzējiem un viņu partneriem, lai segtu izmaksas sagatavošanās vizītēm, semināriem, konferencēm, tai skaitā:

• dzīvošanas izmaksas;
  • ceļa izdevumus;
  • izmaksas saistībā ar dalību konferencēs, semināros.

Stipendiju un Norvēģijas-Latvijas pētniecības atbalsta fondu un stipendiju programmu administrē IZM sadarbībā ar VIAA.

Papildu informācija un konsultācijas:
Vaļņu iela 1, Rīga, LV-1050
www.viaa.gov.lv