Eiropas jauno inženieru sacensībām «EBEC Riga» jāpiesakās līdz 14. novembrim

9. novembris, 2016

Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) 26. novembrī notiks Eiropas jauno inženieru sacensību EBEC (European BEST Engineering Competition) pirmā kārta «EBEC Riga». Tajās piedalīsies arī RTU studentu komandas, kurām līdzdalībai sacensībās jāpiesakās līdz 14. novembrim.

Lai piedalītos sacensībās, studentiem jāizveido četru cilvēku komanda un jāizvēlas viena no piedāvātajām kategorijām – situāciju analīze vai konstruēšana. Līdzdalība sacensībās jāpiesaka līdz 14. novembrim.

Labākā komanda katrā kategorijā dosies uz sacensību otro kārtu «EBEC Baltic». Tajā piedalīsies komandas no Lietuvas, Igaunijas un Krievijas, kas cīnīsies par līdzdalību trešajā kārtā «EBEC Final» Brno, Čehijā.

Konstruēšanas kategorijā, izmantojot mehānikas, elektronikas un fizikas zināšanas, kā arī piedāvātos materiālus un loģisko domāšanu, noteiktā laikā būs jāuzkonstruē ierīce, kas veiks konkrētu uzdevumu. Komandai jāplāno savs darba laiks, resursi un jāprezentē izgatavotā ierīce.

Situācijas analīzes kategorijā dalībniekiem būs jārod tāds risinājums kādai problēmai, kuru var īstenot praksē. Abas kategorijas vērtēs nozares eksperti, ņemot vērā risinājumu oriģinalitāti un tehnisko izpildījumu.

Sacensības notiek jau četrpadsmito gadu un vietējā līmenī norisis 92 Eiropas universitātēs. Latvijas jauno inženieru komandas labus sasniegumus ieguvušas iepriekšējos gados. «EBEC Baltic 2016» RTU komanda «Four of a K» Lietuvas pilsētā Kauņā situācijas analīzes kategorijā izcīnīja pirmo vietu un devās uz finālsacensībām Belgradā, Serbijā. 2015. gadā RTU komanda «Nobēlijs» sacensību finālā Porto, Portugālē, izcīnīja otro vietu situācijas analīzes kategorijā.

«EBEC Riga» notiks RTU centrālajā ēkā, Rīgā, Kaļķu ielā 1. Sacensības organizē Eiropas tehnisko universitāšu studentu organizācija «BEST-Riga» (Board of European Students of Technology). Īstenojot un pilnveidojot projektus, «BEST-Riga» rūpējas par topošo inženieru interešu izglītību un karjeras atbalstu.

Vairāk par sacensībām lasiet: best.riga.lv vai «EBEC Riga» Facebook lapā. Sīkāka informācija, rakstot uz u.lv.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

9. novembris, 2016 plkst. 14:35