FIDE prezidents pasniedz Goda rakstus RTU, Sporta kluba lektoram un TMF studentei

5. decembris, 2011

Pirmdien, 5. decembrī, viesnīcā «Europa Royal Hotel» notika Latvijas Šaha federācijas (LŠF) organizētā gada apbalvošana, kurā par panākumiem šahā un ieguldījumu šaha attīstībā Latvijā Goda rakstus saņēma RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) studente Laura Rogule, Sporta katedras lektors Egons Lavendelis un Rīgas Tehniskā universitāte (RTU).

Skatīt galeriju

saha_diplomu_pasniegsana.jpgGoda rakstus pasniedza Starptautiskās Šaha federācijas (FIDE) prezidentsKirsans Iļumžinovs, RTU vārdā to saņēma kanclers Ingars Eriņš.

Šī nav pirmā reize, kad K. Iļumžinovs ierodas Latvijā. Pagājušo reizi viņš oficiālā vizītē Rīgā bija ieradies 2007. gada augustā, kad tikās gan ar toreizējo Valsts prezidentu Valdi Zatleru un Rīgas domes vadību, gan citām amatpersonām. Kā vēsta portāls www.kasjauns.lv, toreiz viņš nāca klajā ar grandiozu priekšlikumu: Rīgā izveidot ko līdzīgu slavenajāI. Ilfa un J. Petrova romānā «Divpadsmit krēsli» aprakstītajiem Vasjukiem – globālu šaha centru.

K. Iļumžinovs FIDE prezidenta amatā atrodas kopš 1995. gada, no 1993. līdz 2010. gadam bija Krievijas Federācijas Kalmikijas Republikas prezidents.

RTU Informācijas centrs

{denvideo http://www.youtube.com/watch?v=U5F-B83PaO8}