«Livin’ la vida «Erasmus»!» jeb divi RTU studenti Beļģijā

1. oktobris, 2013

Rīgas Tehniskās universitātes Inženierekonomikas un vadības fakultātes (RTU IEVF) doktoranti Jekaterina Nazarova un Dmitrijs Skoruks dalās iespaidos par pieredzēto studentu apmaiņas programmā «Erasmus», kas pavadīta Briseles Brīvajā universitātē (Vrije Universiteit Brussel (VUB)), Beļģijā.

«Viss sākās kādā saulainā vakarā, kad iepazinos ar RTU Starptautiskās mobilitātes nodaļas projektuvadītāju Evitu Miščuku, kuras pozitīvisms un kompetence gan iedvesmoja sākt uzņemošās augstskolas meklējumus, gan atbalstīja visu procesu no dokumentu formēšanas un formalitāšu kārtošanas, līdz atgriešanās mītnes zemē un padomiem par izmaksu optimizēšanu,» stāsta Dmitrijs.

«Visapkārtvarēja dzirdēt franču, flāmu, angļu, ķīniešu, arābu un citas valodas. Apmaiņas programmas laikā uzlaboju franču valodas zināšanas. Lekcijas notika kopā ar vietējiem studentiem, kas piešķīra īpašu atmosfēru multikulturālai videi, kurā atrados. Jāatzīmē, ka VUB mācībspēki studijuprocesā piešķir lielu uzmanību daudzpusīgai kvalitatīvai analīzei, kas mācības padarīja vēl saistošākas,» atzīst Jekaterina.

«Ekonomikas maģistriem bija iespēja klausīties lekcijas, kuras lasa Eiropas Savienības komisāra vietnieki un augstākā līmeņa ierēdņi. Informācija tika pasniegta saprotami un atraktīvi, bija daudz jāpievēršas projektu darbiem un ekonomikas filozofijai,» par studiju procesu turpina Dmitrijs.

«Protams, ka universitātes sienās mācības nebeidzās, pastāvīgi bija jākomunicē ar citu kultūru pārstāvjiem, kas reizēm nebūt nav viegli. Tika organizētas ne tikai dažādi izklaides, bet arī izglītojoši pasākumi, kuros tuvāk iepazinu vietējo kultūru, vēsturi, arhitektūru un ēdienu,» stāsta Jekaterina.

«Nakts dzīve Briselē ir kolorīta, un ārzemju studentiem bieži tiek organizēti tematiskie vakari –līdz šai dienai atceros Grieķu nakti, kad «kuzo» fontāni un «sirtaki» dejas saplūda ar «ārmreslingu» un «tehno» mūziku,» turpina Dmitrijs.

«Visiemiesaku izmantot šo iespēju paplašināt redzesloku, iegūt jaunus draugus,iespaidus un pilnveidot sevi. Šī ir fantastiska pieredze! Ne velti kojuvirtuvē bija piekārts milzīgs plakāts ar uzrakstu – «Livin’ la vida «Erasmus»!,» piedzīvojumiem bagāto «Erasmus» stāstu noslēdz Dmitrijs.

Atgādinām,ka līdz 10. oktobrim vēl var pieteikties «Erasmus» stipendijai, lai dotos apmaiņas studijās pavasara semestrī uz tām partneraugstskolām, kurās pieteikumu iesniegšana beidzas 30. oktobrī vai vēlāk.

Savukārt 3. oktobrī plkst. 16.30 Kaļķu ielā 1, 219. auditorijā, notiks informatīvs seminārs par «Erasmus» piedāvātajām iespējām, uz kuru aicināti visi interesenti.

Vairāk informācijas par pieteikšanos «Erasmus» stipendijai, konkursa norisi un partneraugstskolām meklējiet www.rtu.lv/erasmus.

RTU Informācijas centrs

1. oktobris, 2013 plkst. 16:40