«Nordea» maratonā startēja RTU sportiskāko vīru komanda «Skrien kā vējš!»

18. maijs, 2011

Ne velti Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) tiek uzskatīta par sportiskāko universitāti Latvijā. Svētdien, 22. maijā, Rīgas «Nordea» maratona piecu kilometru distancē startēja arī RTU veiklāko vadības vīru izlase «Skrien kā vējš!». Komandu veidoja kaislīgi skrējēji, tenisa un skvoša cienītāji, peldētāji, slēpotāji un pat bijušais Latvijas bobsleja izlases dalībnieks.

Skatīt galeriju

nordea_maratons_500px.jpgSportiskākās universitātes godu maratonā aizstāvēja RTU kanclers Ingars Eriņš, Stratēģiskās attīstības departamenta direktors Mareks Zeltiņš, zinātņu prorektora vietnieks Tālis Juhna, Rīgas Biznesa skolas direktors Jānis Grēviņš, Inženierekonomikas un vadības fakultātes starptautisko programmu nodaļas vadītājs Modris Ozoliņš un studiju daļasvadītāja pienākumu izpildītājs Uģis Citskovskis.

Viens no aktīvākajiem skrējējiem komandā – RTU kanclers Ingars Eriņš – vismaz trīs reizes nedēļā cenšas noskriet sešu kilometru posmu no Imantas līdz Babītei un atpakaļ, bet brīvdienās – vēl garāku distanci. Kanclers stāsta, ka skriešanā visvairāk izbauda pašu procesu: «Īpašu baudu skriešana sagādā pavasarī, kad mostas daba.»

Arī studiju daļas vadītāja p. i. Uģis Citskovskis ir aktīvs skrējējs,turklāt iecienījis arī skvošu, tenisu, peldēšanu un basketbolu. Lai ganrudenī un ziemā traumas dēļ bijis spiests mainīt savu ierasto grafiku, piedalīšanās Rīgas «Nordea» maratonā U. Citskovskim ir labs stimuls pakāpeniski atjaunot fizisko slodzi. Turklāt viņš priecājas, ka arvien vairāk cilvēku pievērsušies sportam. «Man ir prieks par latviešiem, kas kļuvuši tik sportiski – tagad tik bieži ielās var redzēt cilvēkus, kas skrien vai brauc ar divriteni! Liekas, ka visi sākuši sportot,» spriež U. Citskovskis. Par piedalīšanos maratonā viņš saka: «Mēs netiecamies uziespaidīgu rezultātu. Galvenais ir piedalīties, un ceru, ka pārējie kolēģi, kas šogad nepiedalās, iedvesmosies no mums dalībai nākamajā maratonā!»

Arī Rīgas Biznesa skolas direktoram Jānim Grēviņam skriešana nav sveša. Viņš skolas un studiju gados esot piedalījies krosa sacensībās, kur guvis labus rezultātus, kā arī skrējis 20 kilometru distanci maratonā Amerikā. Taču tagad viņš dod priekšroku skrituļslidām. «Cenšos vismaz reizi nedēļā ar skrituļslidām doties uz darbu – no mājām tie ir aptuveni astoņi kilometri. Turklāt tas ir ātrākais veids, kā no RTU Rīgas Biznesa skolas nokļūt RTU centrālajā ēkā, Vecrīgā,» nosmej J. Grēviņš.

Augstus sportiskus rezultātus sportā savulaik ir sasniedzis arī zinātņu prorektora vietnieks Tālis Juhna. Viņš ir sporta meistara kandidāts tāllēkšanā, kā arī bijis Latvijas bobsleja izlases stūmējs. Tagad gan viņš visus spēkus veltot zinātnei un ar sportu nodarbojas savaprieka pēc.

Atšķirībā no citiem komandas dalībniekiem, IEVF starptautisko programmu nodaļas vadītājs Modris Ozoliņš vairāk iecienījis slēpošanu. «Kad iestājas ziema, es sāku vairāk nodarboties ar sportu. Man ļoti patīk slēpot. Sezonā mēdzu slēpot Riekstukalnā un Ozolkalnā un vismaz reizi cenšos aizbraukt uz Austriju vai Itāliju.»

Savukārt Stratēģiskās attīstības departamenta direktors Mareks Zeltiņš iepriekš ir nodarbojies ar orientēšanās sportu, bet tagad katru nedēļu apmeklē baseinu un trenažieru zāli.

Rīgas «Nordea» maratonā piedalījās arī RTU studentu – tehnisko galvu– komanda, kas distanci mēroja tērpušies atbilstoši tehnisko nozaru studentu tēlam.

RTU Informācijas centrs

18. maijs, 2011 plkst. 16:28