Inženierzinātnēs izglītībai jābūt soli priekšā realitātei

11. marts, 2011

«Mums ir jābūt un mēs esam reģiona inženiertehnisko speciālistu kalve. Liepājā būs grūti atrast uzņēmumu, kurā nestrādātu mūsu absolventi – viņi ir visur. Arī tas, ka Liepājā ir tik ļoti attīstīta rūpnieciskā ražošana, ir mūsu filiāles nopelns, jo bez labi sagatavotiem inženieriem rūpniecības nozares nevar attīstīties,» ar lepnumu intervijā «Neatkarīgajai Rīta Avīzei» saka Rīgas Tehniskās universitātes Liepājas filiāles direktors Voldemārs Kārkliņš. Viņa vadītā iestāde šogad atzīmēs savas darbības 50. gadadienu.

Pusgadsimta laikā šo mācību iestādi ir beiguši vairāk nekā 5000 jauno speciālistu, starp tiem arī tādas zināmas personības kā AS «Liepājas metalurgs» valdes priekšsēdētājs Valērijs Terentjevs, AS «Lauma Lingerie» valdes priekšsēdētāja Linda Matisone, Latvijas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretārs Mareks Gruškevics, vēsta laikraksts.

Par pašreizējo filiāles darbu V. Kārkliņš stāsta: «[..] Intensīvi izmantojam ES programmas, kuru līdzfinansējums mums paver jaunas iespējas infrastruktūras uzlabošanai un jaunu studiju programmu attīstīšanai. Viens no tiem ir mūžizglītības projekts, kura ietvaros par vairāk nekā 300 tūkstošiem eiro ir iegādātas mūsdienīgas iekārtas, kas jau strādājošajiem inženieriem dod iespēju paaugstināt savu kvalifikāciju un apgūt jaunākās tehnoloģijas. Uz iepriekšminētā centra bāzes izveidojām jaunu studiju programmu Mehatronisko iekārtu un robototehnikas datoru vadība. Tā ir viena no perspektīvākajām nozarēm, un jau šobrīd Liepājas uzņēmumos ir liels šo speciālistu pieprasījums. [..] Esam iesaistījušies starptautiskā projektā Centrālbaltijas inovāciju instrumenti praksei. Mūsu studentu uzņemtā īsfilma par Liepāju no starptautiskajiem partneriem ir guvusi ļoti labas atsauksmes.»

Ļoti lielu lomu ieņem sadarbība ar «Liepājas metalurgu». V. Kārkliņš stāsta: «Ir noslēgts sadarbības līgums starp mūsu filiāli, Liepājas metalurgu un Maskavas Tērauda sakausējumu institūtu par jaunajām tehnoloģijām atbilstošu speciālistu sagatavošanu. Atzīmēšu, ka pieminētais Krievijas institūts ir viens no nozares vadošajiem institūtiem pasaulē. Bieži uz Liepāju brauc lekcijas lasīt profesors Aleksandrs Frolovs. Mācību programmas ietvaros notiek ne tikai lekcijas, bet arī prakse mūsdienīgos tēraudkausēšanas uzņēmumos Krievijā un Baltkrievijā, kur tiek izmantotas elektriskā loka krāsnis.»

RTU Liepājas filiāles 50. dzimšanas diena tiks atzīmēta 15. maijā, kad notiks svinīgā jubilejas ceremonija, konference un jaunas grāmatas atklāšana. Grāmatā būs apkopota informācija par RTU Liepājas filiāles pedagogiem, absolventiem, filiāli un Liepāju.

Pilnu interviju ar RTU Liepājas filiāles direktoru Voldemāru Kārkliņu var lasīt 9. marta «Neatkarīgajā Rīta Avīzē» un internetā.

RTU Informācijas centrs

11. marts, 2011 plkst. 14:42