«ResearchSlam» otrā atlases kārta doktorantiem

21. aprīlis, 2013

Ceturtdien, 25. aprīlī, plkst. 16 Kaļķu ielā 1, Mazajā zālē, norisināsies konkursa «ResearchSlam» otrā atlases kārta, kurā par iekļūšanu fināla sacensībās sacentīsies 12 doktoranti, pārstāvot Rīgas Tehnisko universitāti, Latvijas Universitāti, Latvijas Lauksaimniecības universitāti un Liepājas Universitāti.

Atlases kārtā doktoranti atklās savu promocijas darbu pētījumus, iepazīstinās klausītājus ar  to aktualitāti, nozīmīgumu un sasniegtajiem rezultātiem. Prezentācijas tikspaspilgtinātas ar uzskates materiāliem un eksperimentiem, lai pēc iespējas saprotamāk atklātu tematu un saņemtu iespējami lielāku skatītāju atbalstu.

Seciba doktoranti pilna 2013 Doktorantu uzstāšanās kārtība

Katram dalībniekam tiks dotas 10 minūtes, lai sevi parādītu un šādā veidā iegūtu vislielākās skatītāju simpātijas, kas tiks noteiktas, mērot ovāciju skaļumu decibelos. Otru punktu daļu veidos žūrijas komisija, kurā strādās:

• RTU Zinātnes koordinācijas un informācijas nodaļas vadītāja E. Ločmele;
  • RTU Studentu parlamenta Studiju nodaļas vadītājs K. Salenieks;
  • konkursa «ResearchSlam 2012» laureāte K. Gruškeviča;
  • Latvijas Jauno zinātnieku apvienības pārstāve G. Šakale.

Trīsdoktoranti, kuri iegūs visvairāk punktu, iekļūs konkursa finālā, kurā ar savām prezentācijām uzstāsies vēlreiz, un kopā ar trīs maģistrantiem –iepriekšējās atlases kārtas uzvarētājiem – sacentīsies par galveno balvu – datoru MacBook Air.

Konkurss «ResearchSlam» tiek organizēts otro reizi, taču pirmoreiz tajā aicināti piedalīties ar citu augstskolu studenti.  Konkursa mērķis – atklāt, kādus pētījumus un zinātnisko darbuveic maģistranti un doktoranti Latvijas augstskolās, parādot, ka studijas un pētniecības darbs ir interesants un aizraujošs.

Fināla sacensības notiks 16. maijā «Birojnīcā», Dzirnavu ielā 84k-2 (Berga Bazārā).

Vairāk par konkursu: www.rtu.lv/ResearchSlam

Sekojiet: www.facebook.com/ResearchSlam