UNESCO Latvijas Nacionālā komisija kļūst par RTU BEST Inženieru sacensību patronu

11. decembris, 2012

BEST-Riga rīkotais projekts «RTU BEST Inženieru sacensības jeb EBEC Riga», kas 2013. gadā notiks jau 10. reizi, ir guvis UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas atbalstu, un tā šogad būs sacensību patrons.

Sacensību mērķis un uzdevumi atbilst UNESCO Latvijas Nacionālās komisijas izvirzītajām prioritātēm zinātnes un izglītības jomās.

EBEC Riga jeb RTU BEST Inženieru sacensības ir veltītas tehnisko zinātņu studentu prasmju un teorētisko zināšanu izmantošanai praksē. Uzvarētājiem tiek dota iespēja pārbaudīt savas spējas Baltijas Inženieru sacensībās jeb European BEST Engineering Competition Baltic Sanktpēterburgā (Krievijā), kuru uzvarētāji savukārt dodas tālāk uz EBEC finālu, kas norisināsies 2013. gada vasarā Varšavā, Polijā.

Sacensību dalībnieku mērķauditorija ir RTU bakalauranti un maģistranti. Sacensībās piedalās 150 atlasi izturējuši RTU studenti un astoņi atlasi izturējuši vidusskolēni, kuri sacenšas divās kategorijās – konstruēšanā un situācijas analīzē. Abu kategoriju uzdevumi tiek izstrādāti sadarbībā ar vadošajiem tehnisko jomu nozares uzņēmumiem Latvijā.

BEST-Riga ir Eiropas studentu organizācijas Board of European Students of Technology (BEST) lokālā grupa Rīgā. BEST darbojas 93 universitātēs 32 Eiropas valstīs. Tā ir bezpeļņas nepolitiska studentu organizācija.

2010. un 2012. gadā biedrība kļuva par Eiropas jaunatnes Kārļa Lielās balvas konkursa laureātiem, gūstot Eiropas Parlamenta atzinību par ieguldīto darbu Eiropas tehnisko zinātņu popularizēšanā un vispārējā Eiropas identitātes stiprināšanā.

Papildu informācija BEST-Riga mājaslapā.

BEST-Riga

11. decembris, 2012 plkst. 11:20