Izcilās mākslinieces Vijas Vētras meistarklases

11. maijs, 2011

Par godu izcilās mākslinieces Vijas Vētras darba un dzīves jubilejai līdz 31. maijam Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) notiks mākslinieces vadītās meistarklases.

Nodarbības notiks otrdienās plkst. 18 Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1.

Vija Vētra Latvijā no ASV ierodas katru gadu jau kopš 1990. gada. Māksliniece šeit sniedz koncertus un vada meistarklases. Vija Vētra ir Latvijas un visas pasaules mēroga izcila dejotāja, horeogrāfe, lektore un pedagoģe. Šogad viņa svin 68 gadus darbā un 88 savus mūža gadus. Kā saka pati māksliniece, viņa «ieiet mūžības zīmē».

Visus šos gadus kā stiprs plecs Vijai Vētrai ir bijis RTU Studentu klubs. Tā darbinieki organizējuši koncertus, tikšanās, intervijas, deju stundas un snieguši arī cilvēcisku atbalstu ne tik vieglajās ikdienas rūpēs Latvijā.

Vēlamies arī šogad nosvinēt mākslinieces dzīves jubileju, kopā ar Vijas Vētras draugiem organizējot koncertu – atziņu vakaru «Visums un es. Stāstu un mācu», kas notiks šā gada 14. jūnijā plkst. 18 RTU Mazajā zālē, Kaļķu ielā 1.

Projektā piedalīsies fotogrāfe Guna Oškalne-Vējiņa ar izstādi «Vija Vētra», kino režisore Dzintra Geka ar autorfilmu «Vija Vētra. Rīga. 2010», Vijas Vētras deju grupa «Rituāls» ar Japānai veltītu jauniestudējumu.

RTU Informācijas centrs

11. maijs, 2011 plkst. 13:04