IZM topošos studentus aicina kļūt par inženieriem

23. februāris, 2010

«Šā gada 12. klašu absolventi būs īpaši gaidīti apgūt inženierzinātnes un dabaszinātnes. Ekonomikas atjaunotnei noteikti būs nepieciešami profesionāli šo nozaru speciālisti,» laikrakstā «Diena» paudusi IZM Augstākās izglītības departamenta direktore Gita Rēvalde.

23.02.2010.

Lielais bezdarbs, kas skāris arī cilvēkus ar augstāko izglītību,tagadējiem vidusskolēniem liek rūpīgāk pārdomāt studiju izvēli. Pēdējos5–6 gadus populārākās studiju programmas Latvijā bija vadības zinības,komunikācija, jurisprudence, psiholoģija, bet tieši šajās nozarēspatlaban vērojama darbaspēka pārprodukcija.

Ņemot to vērā, Izglītībasun zinātnes ministrija (IZM) kā prioritāros studiju virzienus noteikusidabaszinātnes, inženierzinātnes, vides zinātnes un medicīnu. Šajosstudiju virzienos paredzēts palielināt valsts budžeta vietu skaitu,samazinot studiju vietas sociālajās zinātnēs un izglītībā, kas pašlaiktiek uzskatītas par mazāk prioritārām jomām.

«Šā gada 12. klašuabsolventi būs īpaši gaidīti apgūt inženierzinātnes un dabaszinātnes.

Studijas augstskolā ilgst trīs četrus gadus. Pēc šāda laika Latvijābūs mainījusies situācija darba tirgū, un ekonomikas atjaunotneinoteikti būs nepieciešami profesionāli šo nozaru speciālisti,»laikrakstam «Diena» paudusi G. Rēvalde.

Ķīmija un bioloģija irperspektīvas studiju jomas atzinis arī Latvijas Ķīmijas un farmācijasuzņēmēju asociācijas valdes priekšsēdētājs, RTU Padomnieku konventaloceklis Vitālijs Skrīvelis. «Nākotnē arvien vairāk ievērības gūsdažādas starpnozaru nišas un profesijas, piemēram, bioenerģētikasavienojumā ar ķīmiju.» Viņš atzīst, ka enerģētika, pārtika un veselība – tās vienmēr būs pieprasītas un vajadzīgas. Studējot kādā no šiemvirzieniem, nevajadzētu bažīties, ka vēlāk nebūs darba.

23. februāris, 2010 plkst. 14:06