Izsludināts zinātniskās pētniecības darbu konkurss vidusskolēniem «Nāc un studē RTU!»

30. septembris, 2009

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Starptautisko un sabiedrisko attiecību departaments (SSAD) izsludina gadskārtējo zinātniskās pētniecības darbu konkursu vidusskolēniem un viņu skolotājiem «Nāc un studē RTU!».

30.09.2009.

{moseasymedia media=/images/banners/naac_studee_09.swf width=500}

Konkurss norisināsies divās kārtās no 2009. gada 30. septembra līdz 2010. gada 13. martam.Tā mērķis ir rosināt vidusskolēnu – topošo studentu – interesi pareksaktajām zinātnēm un RTU piedāvātajām inženierzinātņu studijuprogrammām. Konkursa dalībnieki varēs likt lietā skolā gūtāsteorētiskās zināšanas un, veicot pētījumus un praktiskus eksperimentus,pārliecināties, ka tieši eksaktās zinātnes paver visplašākāseksperimentu un jaunrades iespējas.

Pirmajā konkursa kārtā skolēniem atbilstoši konkursa nolikumamjāsagatavo zinātniskās pētniecības darbi, no kuriem RTU žūrija atlasīs10 labākos, kas turpinās cīņu par uzvaru konkursa finālā 2010. gada 13.martā.

Konkursa uzvarētāji – pirmo trīs vietu ieguvēji – iegūs naudasbalvas un RTU Atzinības rakstus. Konkursa žūrija atsevišķi vērtēs arīkatra dalībnieka individuālo sniegumu un izvēlēsies vienu vai vairākus12. klases skolēnus, kas uzrādījuši izcilus rezultātus konkursā,sevišķi 2. kārtas laikā izpildītajos testos, kuri ārpus konkursa varēsiestāties RTU pamatstudiju programmās.

Pagājušajā gadā konkursam «Nāc un studē RTU!» tika iesniegti 60darbi. Godalgotas vietas ieguva: Jelgavas Valsts ģimnāzijas, RīgasFranču liceja vidusskolas un Jūrmalas Valsts ģimnāzijas komandas. Lieladaļa pērnā gada konkursa dalībnieku šobrīd ir RTU 1. kursa studenti.

Vidusskolēnu komandas dalībai konkursā «Nāc un studē RTU!» var pieteikties līdz 1. novembrim, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu.

Konkursa nolikums un pieteikuma anketa atrodama RTU mājaslapas sadaļā «Topošajiem studentiem».

RTU SSAD

30. septembris, 2009 plkst. 14:44